Alain Prost i Alpine rozstają się w napiętej atmosferze

Wczoraj motorsport.com podał informację, że Alain Prost odchodzi z Alpine. Informację później potwierdził na swoim Instagramie sam Prost, komentując to mocnymi słowami.

W zespole Alpine dzieje się już bardzo dużo. Zmiany zachodzą na stopniach dyrektorów i osób, które dotychczas prowadziły ten zespół. 13 stycznia zostało ogłoszone, że Marcin Budkowski odchodzi z francuskiej ekipy. 4 dni później zostało ogłoszone rozstanie bardzo ważnej osoby dla historii Renault w F1- Alaina Prosta. Startował w tym zespole w trzech sezonach w latach 1981-1983. Zajął wtedy odpowiednie 5, 4 i 2 miejsce w klasyfikacji.

Alain Prost oburzony

Sam Francuz jest oburzony na sposób rozstania: “Jestem bardzo rozczarowany sposobem, w jaki to dziś ogłoszono. Uzgodniliśmy, że ogłosimy tę wiadomość razem z ekipą Alpine F1. Przykro mi, ale to brak szacunku. Odrzuciłem ofertę, jaką złożono mi w Abu Zabi na sezon 2022 z powodu osobistych relacji i miałem rację. Będę tęsknił za ludźmi z Enstone” – napisał czterokrotny mistrz świata na swoich mediach społecznościowych.

Zdjęcie
Wypowiedź Prosta na swoim Instagramie

Prost w zespole

Prost z ekipą oprócz pełnienia funkcji kierowcy w latach 1981-1983, był związany z ekipą od 2015 i pełnił funkcję konsultanta oraz ambasadora. Od 2019 sprawował funkcję dyrektora nie-wykonawczego.

Według mediów do zespołu ma dołączyć Otmar Szafnauer, który niedawno odszedł z Astona Martina (zastąpił go już Mike Crack). Nowym sponsorem ma zostać BWT, które zniknęło z listy wspierających zespół Astona Martina na ich oficjalnej stronie. Czeka nas jeszcze dużo ogłoszeń przed startem sezonu.

Photo: Marca

Podobne wpisy