Alfa Romeo jako ostatnia pokazała swoje malowanie

2 dni po testach w Barcelonie możemy zobaczyć jak będzie wyglądał bolid Alfy Romeo w sezonie 2022. Schemat znacząco się zmienił.

Do czasu testów przedsezonowych 9 zespołów postanowiło pokazać swoją kolorystykę na bolidach. Alfa Romeo natomiast poczekała aż do zakończenia testów. W Barcelonie jeździła w foliach zakrywających bolid niczym na samochodach osobowych, które mają swoje premiery i producenci nie chcą przed tym za dużo pokazywać.

Robert Kubica wystąpił w testach bolidu F1. "Dostałem przystawkę, chciałem  więcej" - F1
Photo: Eric Alonso/Getty Images

Biało-czerwone barwy

W stawce od dwóch lat możemy oglądać Alfę z logotypami PKN Orlenu w ramach sponsoringu tytularnego. W sezonie 2022 znów są biało czerwone barwy. Zostało to połączone świetnie. To kolejny bardzo miły akcent dla nas Polaków. Brakuje tylko Roberta Kubicy 🙂 Kolorystyka wygląda znakomicie, pięknie prezentuje się napis „Alfa Romeo” w tylnej części bolidu. Zauważyłem ten styl napisu już na czapkach jakie nosił np. Robert Kubica w Barcelonie. Pod tym napisem widnieje nazwa „Tonale”. Jest to nazwa nowego modelu Alfy Romeo, który wchodzi do sprzedaży w tym roku.

Więcej o modelu Tonale przeczytacie tutaj.

Kolejną rzeczą, która bardzo mi się podoba, to kołpaki. Zostały w świetny sposób wykorzystany i będą pomalowane w biało-czerwone barwy. Na tylnym skrzydle widzimy Włoską flagę i napis „Alfa Romeo”.

To już wszystkie prezentacje. Jako pierwszy ujawnił się Haas (który raczej je zmieni z wiadomej sytuacji) i jako ostatnia pokazała się Alfa Romeo.

Photo: Alfa Romeo F1 Team ORLEN/Twitter

Podobne wpisy