Alpine potwierdza – BWT sponsorem tytularnym zespołu

BWT po tym sezonie zakończyło długą współpracę z Astonem Martinem i wszyscy łączyli tego sponsora z Alpine. Dziś zostało to już oficjalnie ogłoszone. Od dziś: BWT Alpine F1 Team.

BWT w mocny sposób istnieje w Formule 1 od 2017 roku, kiedy dołączyło jeszcze do Force India. Wtedy samochody zmieniły barwy na różowe. W połowie sezonu 2018 zespół przejął Lawrence Stroll, który wyciągnął go z długów. Team przez drugą połowę kampanii jeździł pod szyldem Racing Point Force India. Potem trwała dalsza współpraca BWT z Racing Point i różowe bolidy pozostały z nami do 2020 roku. Na sezon 2021, jako że Lawrence Stroll wykupił za 182 miliony funtów 16,7% udziałów w Astonie Martinie, Racing Point zamieniło się w Astona Martina.

Z różowego team przemianował się na kolor ciemnej zieleni. BWT mimo to zostało w ekipie, ale jego wstawki były małe. Przez bok samochodu przechodził różowy pas imitujący barwy firmy i oczywiście znalazła się jej nazwa. Osobiście był to najładniejszy samochód tego sezonu, a połączenie koloru różowego z ciemną zielenią było rewelacyjne. Jak wiemy w sezonie 2022 Aston Martin zamiast różowych wstawek, będzie miał żółte i prezentują się one równie wyśmienicie jak rok temu.

Vettel y Stroll completan el shakedown del Aston Martin AMR21 - Motor.es
Photo: Motor.es

W sezonie 2022 BWT będziemy mogli zobaczyć na bolidach Estebana Ocona i Fernando Alonso w Alpine. Jak czytamy: “BWT i Alpine F1 Team podpisały strategiczne, długoterminowe partnerstwo, w ramach którego austriacki dostawca uzdatniania wody zostanie partnerem tytularnym Alpine F1 Team od 2022 roku”

“BWT i Alpine będą współpracować, aby rozpowszechniać przesłanie o zrównoważonym rozwoju na całym świecie, wykorzystując połączone globalne platformy Formuły 1 i przemysłu motoryzacyjnego”

Różowy kolor znajdzie się w szacie graficznej bolidu, ale jeszcze nie wiemy w jakim stopniu. Połączenie różowego z kolorem granatowym może być sensacją w kategorii malowań sezonu 2022. Dowiemy się wszystkiego 21 lutego, kiedy odbędzie się prezentacja malowania francuskiej ekipy. Umowa ma być długoterminowa.

Podobne wpisy