Aramco sponsorem tytularnym Astona Martina

Aston Martin ogłosił na początku lutego, że jego nazwa się wydłuży za sprawą nowego sponsora tytularnego – Aramco. Od teraz zespół będzie się nazywać: Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team.

Partnerstwo będzie napędzać rozwój wysokowydajnych silników spalinowych, wysokowydajnych zrównoważonych paliw, zaawansowanych smarów oraz zastosowanie materiałów niemetalicznych w pojazdach. Oprócz wspólnych prac badawczo-rozwojowych, współpraca obejmuje prawa do sponsorowania zespołu, umowę licencyjną, a także wyłączne prawa do marki i poparcia dla paliw i smarów Aramco. – tak brzmi opis współpracy na stronie Astona Martina.

Ponadto partnerstwo skoncentruje się na opracowywaniu i komercjalizacji energooszczędnych technologii silników do pojazdów drogowych oraz opracowywaniu wydajniejszych silników hybrydowych w sportach motorowych.

Lawrence Stroll: „Jesteśmy w sporcie, aby wygrywać, więc cieszę się, że mogę powitać niesamowitego partnera o randze Aramco. Dzięki temu procesowi dowiedziałem się, że ma ogromną ilość własności intelektualnej i możliwości technicznych, które, jak wiem, pomogą naszemu zespołowi w osiągnięciu naszych celów, jakimi są zwycięstwo w mistrzostwach świata Formuły 1.

„Nasze historyczne partnerstwo pokazuje skalę naszych ambicji uczynienia z naszego zespołu pionierskiej i zwycięskiej siły w Formule 1 oraz pokazania trwałości i wydajności produktów Aramco”.

Aston Martin will do "whatever it takes" to succeed - ASN Motorsports
Photo: ASN Motorsports

Mohammed Al Qahtani, starszy wiceprezes Aramco Downstream: „Partnerstwo odzwierciedla wysiłki Aramco na rzecz zmniejszenia emisji w światowym przemyśle motoryzacyjnym i transportowym”.

„Naszą ambicją jest dostarczanie paliw i smarów najwyższej jakości dla światowego przemysłu motoryzacyjnego, a nasze połączenie z zespołem Aston Martin pomoże wprowadzić nasze produkty wysokiej jakości”.

– „To sojusz, który wykorzystuje nasze wspólne zaangażowanie w doskonałość inżynieryjną i innowacyjność oraz ma potencjał, aby zapewnić zwycięskie wyniki zarówno na torze, jak i poza nim”.

ARAMCO

Aramco deal worth more than $450m to Formula 1 – Motorsport Week
Photo: Motorsport Week

Aramco to saudyjski koncern paliwowo-chemiczny i jest jedną z kilku firm, która ma umowę z samą Formułą 1. Jest to największy na świecie koncern pod względem dziennej produkcji – zaspokaja ponad 10% światowego zapotrzebowania na ropę naftową.  Potwierdzone zasoby ropy i kondensatu będące w dyspozycji koncernu wynoszą 261 mld baryłek, natomiast Dzienna produkcja Saudi Aramco wynosi 9,54 mln baryłek. Prezesem koncernu jest od 2015 roku Amin H. Nasser

Niedawno PKN Orlen negocjował z Aramco: “Mam zaszczyt przedstawić strategicznego partnera, który obejmie 30 proc. wydzielonej rafinerii gdańskiej, hurt i część paliwa lotniczego. Jest nim firma Saudi Aramco” – ogłosił Daniel Obajtek.

Photo: Aston Martin

Podobne wpisy