Audi kończy z produkcją dwóch modeli

Auta miejskie w pewnym momencie cieszyły się dużą popularnością. Niestety, pomału samochody tego segmentu odchodzą w zapomnienie i to spotkało właśnie Audi A1 i Q2.

Audi A1 i Q2 miały być typowymi autami do przemieszczania się z punktu A do punktu B po mieście. Spisywały się w tym zadaniu bardzo dobrze. Jednak w przeprowadzonym niedawno wywiadzie przez Handelsblatt, Markus Duesmann poinformował, że oba te modele nie mają już przyszłości i zostaną za niedługo wycofane z produkcji. Powód oczywiście jest jeden, pieniądze. Te dwa modele były rzadko wybierane przez klientów, co sprawiało mały dochód dla firmy.

Photo: Audi

A1 i Q2 nie doczekają się również żadnego następcy w ich miejsce. Co więcej, jest możliwość, że Audi w niedalekiej przyszłości wycofa kolejne modele ze swojej oferty. Niemiecki koncern chce skupić się na samochodach bardziej prestiżowych w większych segmentach, ponieważ to one przynoszą większe zyski firmie.

Audi A1 było produkowane od 2018 roku i doczekało się nawet sportowej odmiany S1, która znalazła wielu zwolenników. Natomiast Q2 powstawało od 2016 roku. W innych krajach ten model również posiadał swoją sportową wersję SQ2 i mógł być porównywany do Volkswagena T-Roc R. Oprócz tego, w Chinach Q2 był również oferowany z napędem elektrycznym. Na obecny moment, nowymi najtańszymi modelami niemieckiej firmy będą A3 i Q3.

Photo: Audi

Podobne wpisy