BMW M3 Touring – poznaliśmy tył samochodu

Po dwóch latach od zapowiedzi, doczekaliśmy się w końcu możliwości zobaczenia tylnej części BMW M3 Touring bez kamuflażu.

Fani niemieckiej marki musieli długo czekać na BMW M3 Touring. Dla niektórych, mogły to być tylko domysły w głowie, jak takie auto będzie wyglądało, ale w końcu się doczekaliśmy.

M3 dostanie w końcu brakującą odmianę nadwozia. Bawarski samochód ze znaczkiem M, który jest produkowany od 1985 roku, doczeka się odmiany kombi. Wersja zapowiadana jest już od dłuższego czasu, a sama praca nad samochodem trwa ponad dwa lata. Dopiero teraz dostaliśmy możliwość zobaczenia samochodu bez kamuflażu, a dokładnie jego tylnej części, którą pokazał nam niemiecki koncern.

BMW M3 Toruing
Photo: BMW

Tył M3 Touring już poznaliśmy. Możemy zauważyć ogromny dyfuzor oraz cztery sporej wielkości końcówki wydechu. Ta część jest podobna jak w innych M3. Kolejnym aspektem rzucającym się w oczy, są poszerzone nadkola z tyłu i nowy spoiler na klapie bagażnika. Nie wiemy jednak, jak będzie wyglądał przód, ale możemy się spodziewać, że dostanie taki sam jak każde nowe modele BMW M3. Oznacza to, że zobaczymy m.in ogromny grill.

Pierwszy raz gdy zobaczyłem zdjęcia tyłu M3 Touring, od razu w głowie pomyślałem nad Z3 Coupe. Ten samochód również posiadał spore poszerzenia tylnych nadkoli. Oczywiście, patrząc na całe auto tego efektu już nie zobaczymy, ale gdy widzimy tylko część tyłu, może on go nam przypominać.

BMW M3 Touring
Photo: BMW

Osiągi nowego BMW powinny być zbliżone, albo takie same jak posiadają inne odmiany nadwoziowe M3. Pierwszej “setki”, możemy więc spodziewać się w czasie poniżej 4 sekund.

Biały kruk w filmie

W filmie oprócz informacji o BMW M3 Touring, pojawia się jeszcze jeden bardzo ważny samochód – BMW M3 E46 Touring. Powstał on jedynie jako prototyp, więc jest prawdopodobnie tylko jedna sztuka tego samochodu, co czyni go białym krukiem. Hans Rahn, osoba odpowiedzialna za prototypy w BMW, opowiada o jego historii. Możemy dowiedzieć się o tym, jak wpłynął on na nową generację. Pytanie jednak brzmi, czy ten prototyp pomógł na tyle aby nowe M3 Touring osiągnęło sukces? Tego dowiemy się, gdy pierwsze modele zjadą z linii montażowej.

Photo: BMW

Podobne wpisy