|

Być jak Toto Wolff – premiera gry F1 Manager 2022

Wielkimi krokami zbliża się premiera wyczekiwanej gry od studia Frontier Developments – F1 Manager 2022. Zostańcie szefem zespołu F1!

Każdy z nas podczas wyścigu przeżywa niesamowite emocje. Bardzo często na wielu forach dyskutujemy o strategiach zespołów oraz zachowaniach kierowców, w których nierzadko krytykujemy decyzję największych tego sportu. Dzięki pracy studia Codemasters (EA) od lat możemy wskoczyć do bolidów i poczuć się jak najlepsi kierowcy świata. Firma Frontier otwiera jednak przed nami całkiem nowy świat. Mamy okazję sprawdzić się jako szef jednego z 10 elitarnych zespołów królowej sportów motorowych – Formuły 1.

Twoja kariera w F1

Na początku gry każdy gracz będzie musiał wybrać team, którym się zaopiekuje, a potem wywiązywać się z zadań powierzonych nam przez zarząd. Zadanie te będą oczywiście różne, w zależności, gdzie rozpoczniemy swoją karierę. Im lepszy zespół, tym większa presja i oczekiwania, a im gorszy zespół, tym większy nacisk kładziony na powolny rozwój, umiejętne dysponowanie budżetem czy szkolenie i zatrudnianie młodych kierowców.

Źródło: F1 Manager 2022

Ogromny wybór kierowców

W grze pojawi się nawet sam Robert Kubica i wiele innych, którzy aktualnie nie znajdują się w stawce 20 kierowców na gridzie. Cała stawka dwóch serii juniorskich (F1 i F3). Kierowcy znani z innych serii wyścigowych, jak Nyck de Vries, Stoffel Vandoorne, Antonio Giovinazzi czy Nico Hulkenberg. To umożliwi nam wiele roszad w składach i zapewnią wiele godzin rozmyślań nad podstawowym duetem oraz kierowcami rezerwowymi. To do nas będzie należeć decyzja, kiedy wystawić w treningu trzeciego kierowcę oraz kogo zatrudnić jako juniora. W negocjacjach kontraktowych dostaniemy szanse przypisania roli kierowcy numer jeden, a nawet zapewnieniu większych funduszy dzięki paydriverom.

Źródło: F1 Manager 2022

Ciekawe elementy dodane do gry

Gra będzie posiadała wszystkie reguły znane nam z świata realnego. Będziemy musieli uważać, aby nie przekraczać limitów budżetowych, silnikowych, czy pilnować regulacji związanych z oddaniem dwóch treningów podczas sezonu dla naszego młodego kierowcy. W F1 Manager 2022 znajdziemy setki licencjonowanych inżynierów oraz ludzi padoku, których będziemy mogli zatrudniać oraz zwalniać. Jako szef będziemy dbać również o morale całego zespołu, reagować na starcia między kierowcami oraz niespodziewanymi wypadkami w fabryce.

W grze usłyszmy znane nam z F1TV głosy. Komentatorami zostaną David Croft oraz Karun Chandhok. Dzięki wielu godzinom pracy usłyszmy również głosy wszystkich dostępnych kierowców oraz ich inżynierów wyścigowych.

T ty decydujesz o przebiegu weekendu

W F1 najważniejszy jest zegar oraz zdobywane punkty, więc nie inaczej będzie również w wirtualnym świecie. Podczas weekendu wyścigowego jako szef będziemy decydować o wszystkim co dzieje się na torze. Od wyboru mieszanki, ilości paliwa, ustawienia samochodu, po reakcje na wydarzenia niezależne od nas jak opady deszczu, wypadki i neutralizacje. Będziemy chcieli powtórzyć strategię Ferrari z GP Węgier? Nie ma sprawy, tylko pamiętajcie, że cierpliwość naszych wirtualnych szefów może być zdecydowanie krótsza niż ta w „realu”.

Dbałość o szczegóły

Frontier jako wydawca gry do sprawy podszedł bardzo poważnie, w grze będziemy mogli nawet głosować nad zmianami w regulaminie, tak aby najbardziej pasowały pod nasz samochód. Dzięki takim zmianom, rozgrywka ma być ciekawsza, bo nie będziemy mieli do czynienia z dominacjami, a sytuacja na gridzie zmieniać się może o 180 stopni w dwa/trzy sezony. Wydawca gry podczas produkcji bardzo blisko współpracował z zespołem Alpine, dzięki czemu ruchy naszych mechaników mają być naturalne oraz zbliżone do tych, z którymi mamy do czynienia podczas wyścigów.

Platformy oraz cena

Gra ukaże się zarówno na konsole starej generacji – PS4/Xbox One – oraz nowej – PS5 czy Xbox Series X/S. W F1 Manager 2022 będzie można zagrać na PC, na razie nie wiadomo co z Nintendo Switch. Premiera gry to 30 sierpnia, ale osoby, które zamówią preorder, będą w stanie pograć już 25 sierpnia. Cena gry na konsole to około 220 złotych, a jeśli chcemy zagrać w grę na komputerze, to na Steamie jest aktualnie promocja i gra dostępna jest za 180 zł.

Źródło: F1 Manager

Frontier Developments

Warto również wspomnieć o samym studiu, który stworzył grę F1 Manager 2022 – studio Frontier Developments. To doświadczony projekt w grach menadżerskich, który ma na koncie: Planet Zoo, Planet Couster, Jurassic World Evolution.

Możemy więc być pewni, że F1 Manager 2022 będzie na pewno stylem i charakterystyką grą menadżerską i nie powinniśmy się martwić o jej możliwości. Formuła 1 jest na pewno świetnym sportem do powstania takiego produktu, bo to właśnie F1 jest bardzo ciekawa za kulisami.

Photo: F1 Manager

Podobne wpisy