Capito odchodzi z Williamsa, Vasseur do Ferrari – transfery rozpoczęte

12 grudnia Williams poinformował, że Jost Capito odchodzi z zespołu. Oprócz tej informacji mamy już silne plotki o nowym szefie Ferrari.

Jost Capito po dwóch latach pracy jako szef zespołu, pożegnał się z Williamsem. Zespół jak na razie nie podał oficjalnego powodu tej decyzji, a sama informacja była zaskakująca. Capito prowadził przecież zespół ku dobremu.

Niemiec przejął Williamsa pod koniec 2020 roku. Sezon 2021 był już znacznie lepszy w ich wykonaniu, bo dzięki świetnym występom Russella i kilku przebłyskom Latifiego, zajęli oni 8 miejsce (23 punkty), kiedy rok wcześniej nie zdobyli ani jednego punktu.

Capito to nie jedyna osoba, która odeszła z zespołu. Wraz z nim z barwami Williamsa pożegnał się dyrektor techniczny Francois-Xavier Demaison. Francuz dołączył do legendarnej ekipy za decyzją właśnie Capito, a znali się już za czasów WRC w Volkswagenie.

Photo: planetf1

To był ogromny przywilej prowadzić Williams Racing przez ostatnie dwa sezony i położyć podwaliny pod zmianę tego wspaniałego zespołu. Z niecierpliwością czekam na obserwowanie zespołu na drodze do przyszłych sukcesów – powiedział Jost Capito.

Fred Vasseur do Ferrari – co z Alfą Romeo?

Mattia Binotto po wielu latach pracy w Ferrari złożył rezygnację odchodząc z zespołu pod koniec grudnia. Jego zastępcą zostanie Fred Vasseur, który ma rozpocząć pracę już na początku 2023 roku. Potwierdził to Peter Sauber w rozmowie z Blick:

Cóż, jeśli dostaniesz ofertę od Ferrari, musisz iść! Ale jeśli znasz historię Ferrari – wracając do założyciela firmy Enzo – to wiesz, że szefowie zespołów mają zazwyczaj krótkie życie. Z wyjątkiem Jeana Todta, który rządził tam przez ponad dwanaście lat!

Photo: Alamy Stock Photo

Jak na razie w gronie kandydatów na nowego szefa Alfy Romeo stawiany jest Beat Zehnder, który dotychczas w Alfie pracował jako dyrektor sportowy. Z pewnością po dzisiejszej informacji o odejściu szefa Williamsa, Capito dołączy do grona kandydatów.

Szczególnie, że był związany z grupą VW na stanowiskach w Porsche, a przecież Audi dołączy do Alfy w 2026 roku. W dodatku Capito przez chwilę pracował w grupie Sauber będąc członkiem komitetu wykonawczego w 1986 roku.

Photo: Williams Racing

Podobne wpisy