Carlos Sainz wygrywa GP Wielkiej Brytanii

Carlos Sainz po bardzo emocjonującym wyścigu wygrał GP Wielkiej Brytanii. Dla Hiszpana jest to pierwsze zwycięstwo w Formule 1.

Carlos Sainz po wygraniu kwalifikacji i zdobyciu pierwszego Pole Position, w niedzielę dopisał również pierwszą wygraną. GP Wielkiej Brytanii okazał się być szczęśliwym weekendem dla Hiszpana.

Niebezpieczny start

Startując w Formule 1 trzeba się liczyć z niebezpieczeństwem. Jednak takiego wypadku jak podczas pierwszego okrążenia nie byliśmy świadkami już bardzo długo. Już na pierwszym zakręcie doszło do zderzenia w środku stawki w wyniku, którego z wyścigu musiało się wycofać trzech kierowców. Najgorzej odczuł to jednak Zhou Guanyu, który przejechał bardzo długi odcinek kołami do góry i ostatecznie wypadł za bandy. Na szczęście żadnemu z kierowców nic poważnego się nie stało.

GP Wielkiej Brytanii
Photo: F1/Twitter

Pech Verstappena

Kilka okrążeń po wznowieniu wyścigu i dzięki pomyłce Carlosa Sainza, Max Verstappen wyprzedził tego pierwszego i udało mu się przewodzić w stawce. Nie trwało to jednak długo, bo już po krótkiej chwili z powodu przebitej opony musiał zjechać do boksu. Wydawać się mogło, że po wymianie opon Max znowu wróci do walki. Jak się okazało, z bolidem Holendra były problemy w tylnej części. Max do końca wyścigu musiał jechać z uszkodzonym bolidem i musiał liczyć na szczęście i swoje umiejętności aby zdobyć punkty. Mimo pechu, kierowca Red Bulla dowiózł punkty, które na koniec sezonu mogą się okazać bardzo ważne.

Cud na wyspach

Podczas kwalifikacji do Grand Prix Wielkiej Brytanii doszło do prawdziwego cudu. Wszystko za sprawą Nicholasa Latifiego, który sensacyjnie awansował do Q3. Wyścig nie był już jednak tak udany i Kanadyjczyk nie zdobył dla siebie i swojego zespołu punktów. Chodź dobry wynik z kwalifikacji zapewne cieszy kierowcę Williamsa, to mimo to, wie on, że jego los w F1 i tak jest już przesądzony.

Wielka Brytania zbiera żniwa

Grand Prix w Wielkiej Brytanii zbiera swoje żniwa. Najpierw po wypadku z wyścigu wycofać się musieli Russel, Zhou i Albon. Natomiast nie co później z powodu problemów z samochodami wycofać musieli się kolejno Bottas , Gassly i Ocon. Wielu kierowców nie dojechało do końca wyścigu. Najważniejszą informacją jednak jest to, że w wypadku, którym uczestniczył Zhou i Albon nikomu nic się nie stało.

Pierwsze punkty Schumachera

Wielką Brytanie zapewne miło będzie wspominać Mick Schumacher. Niemiec w końcu pojechał bardzo dobre zawody. Syn legendarnego kierowcy zdobył w tą niedziele pierwsze punkty w karierze klasyfikując się ostatecznie na ósmej pozycji. Do ostatnich kilometrów walczył on dzielnie z Maxem Verstappenem o siódmą pozycję. Holender jednak okazał się być lepszy i nie dał się wyprzedzić Mickowi. Niemiec po przekroczeniu linii mety bardzo się cieszył z tego osiągnięcia i można było również usłyszeć wiele pozytywnych komunikatów, które płynęły do niego przez radio.

Sebastian Vettel gratulujący Mickowi zdobycia pierwszych punktów w F1.
Photo: Haas

Pierwsze zwycięstwo

Miło Wielką Brytanie będzie wspominał również Carlos Sainz, który po pełnym emocji wyścigu po raz pierwszy w karierze wywalczył zwycięstwo. Warto dodać również to, że zdobył je w swoim jubileuszowym sto pięćdziesiątym wyścigu. Ten weekend Hiszpan zapamięta na bardzo długo.

GP Wielkiej Brytanii
Photo: F1/Twitter

Tabela z wynikami po GP Wielkiej Brytanii

Tabela z wynikami po GP Wielkiej Brytanii
Photo: F1/Twitter

Photo: F1/Twitter

Podobne wpisy