|

Clarkson, Hammond i May byli w Polsce

Wszyscy chyba znają słynne trio dziennikarzy motoryzacyjnych – Clarkson, Hammond i May. Ostatnio mogliśmy ich zobaczyć w Polsce.

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May to znani i lubiani dziennikarze motoryzacyjni, którzy zasłynęli z programu “Top Gear”. Obecnie od 2016 roku są związani z serwisem Amazona – Prime Video i realizują w nim program “The Grand Tour”. Ma on obecnie 4 sezony, ale ostatni z nich składa się z czterech odcinków specjalnych.

Ostatnio byli w Polsce, gdzie jeździli ciekawymi samochodami. Clarkson jechał Mitsuoki Le-Seyde, Hammond Chevroletem SSR, a May Crosleyem Convertible. Jak wyglądała ich wizyta w naszym kraju?

The Grand Tour w Polsce

Gdańsk

Pierwszy raz byli widziani we wtorek rano w Gdańsku. Między 9-11 przebywali oni na starym mieście Gdańska, gdzie m.in. przejeżdżali pod Zieloną Bramą. W całą produkcję od początku zaangażowanych było ok. 100 osób.

Poznań

Kolejnym większym przystankiem był Poznań i Tor Poznań, w którym nie obyło się bez problemów. Richard Hammond – można powiedzieć tradycyjnie – rozbił jeden z samochodów. Poniższe zdęcie obiegło już Internet, widzimy na nim samochód #88 w bandach i obok niego stojących Hammonda i Maya.

W drodze do kolejnej miejscowości, panowie byli widziani przejazdem w Jeleniej Górze przez jednego z kierowców.

Żagań

Kolejna miejscowość, którą Clarkson, Hammond i May odwiedzili to Żagań. W tej miejscowości i jej okolicach w czasie II Wojny Światowej było miejsce lokalizacji obozów jenieckich, gdzie pierwszymi jeńcami byli Polacy.

23 czerwca Jeremy Clarkson opublikował na swoim Instagramie zdjęcie przed pomnikiem w Żaganiu, upamiętniającym słynną ucieczkę 80 jeńców. Po krótce: przez niemal rok więźniowie budowali tunel pod ziemią, którym mieli uciec z 24 na 25 marca 1994 roku. Uciec nim udało się trzem osobom, a pięćdziesięciu z 77 ujętych na rozkaz Hitlera rozstrzelano.

Pomnik upamiętniający opisaną wyżej ucieczkę

Oprócz wizyty edukacyjnej, przyszła pora na zabawę w swoich samochodach. Jak widać na zdjęciu, prezenterzy pokonywali drogi szutrowe.

https://twitter.com/TheReal_Janek/status/1539950500153524224?s=20&t=kzWkBGsb0LPvz81ZZwwhgg

Kraków

Jednym z ostatnich przystanków był Kraków i jego stare miasto. Tam dostaliśmy już więcej zdjęć i nagrań, również i ze strony Miasta Kraków. Panowie przeszli się słynną ulicą Floriańską, dochodząc do rynku, aby skorzystać z jednej z restauracji. Był oczywiście również czas na pokazanie się w mieście w swoich samochodach.

Pustynia Błędowska

Kiedy prezenterzy pojawili się we wtorek w Gdańsku, mówiono o planowej trasie po Polsce. Oczywiście nie była ona potwierdzona, ale w praktyce okazała się prawdziwa. Trio miało kończyć oficjalną wizytę w naszym kraju na Pustyni Błędowskiej, co okazało się prawdą.

Byli oni widziani tam 24 czerwca w piątek, gdzie trwały prace nagraniowe. Oficjalnie na tym prezenterzy “The Grand Tour” zakończyli swój tour po Polsce, choć na pewno jeszcze ich gdzieś widziano. Obecnie przebywają na Słowacji, a pobyt w tym kraju możemy śledzić m.in. na Instagramie Jeremego Clarksona.

Photo: Dzienik Polski

Gdzie oglądać “The Grand Tour” i kiedy możemy się spodziewać materiału z Polski?

Jak już wcześniej wspominałem, The Grand Tour” ma 4 sezony, ale ostatni z nich składa się z czterech odcinków specjalnych. Wszystkie odcinki są dostępne do obejrzenia na dobrze znanej już platformie Amazona – Prime Video. Obecna oferta to ok. 28 zł miesięcznie, choć na początku roku była promocja na 50 zł za rok!

 Premiera nagrywanego materiału w naszym kraju powinna mieć miejsce w okresie jesienno-zimowym na przełomie 2022 i 2023 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to odcinki specjalne, czy po okresie koronawirusa program wróci do odcinkowego formatu.

Photo: kraków.pl

Podobne wpisy