Co dzieje się przed GP Miami?

Już jutro kierowcy po raz pierwszy w historii wyjadą na tor Miami International Autodrome. Co dzieję się przed rozpoczęciem wydarzeń na torze?

Kibice już nie mogą się doczekać pierwszej sesji treningowej, która rozpocznie się w piątek o godzinie 20:30 naszego czasu. To będzie pierwsza okazja dla kierowców, aby zobaczyć jak tor Miami wygląda w rzeczywistości. To będzie wyjątkowy weekend w wyjątkowym miejscu.

Specjalne rozpoczęcie weekendu w Miami

Organizatorzy przygotowali specjalnie rozpoczęcie weekendu w Miami wraz z kierowcami, szefami zespołów i kibicami.

Max Verstappen zapowiada

Zdjęcie
Photo: Red Bull/Twitter

Najważniejszym elementem całego wyścigu będzie walka pomiędzy Verstappenem i Leclerciem, która robi się coraz to ciekawsza. Max będzie miał za zadanie nadrobić straty do Leclerca, który i tak pozostanie liderem po wyścigu. W rozmowie z Motorsportem wspominał, że cieszy go fakt ścigania się w USA:

“Czeka nas szalony weekend. Nie mogę doczekać się wyścigu w Miami. Poznawałem tor ćwicząc w symulatorze. Staraliśmy przygotować się najlepiej jak potrafimy, bez rzeczywistej wizyty na miejscu.”

– “Uwielbiam ścigać się też w Austin, więc fajnie, że w tym roku pojedziemy również do innego stanu na zawody. Wspaniale, że Formuła 1 staje się coraz bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych. F1 i zespoły ciężko pracują nad promocją serii w tym kraju. Mamy tu coraz więcej wyścigów i krok po kroku rośnie zainteresowanie nimi. Pomaga to, że bolidy mogą teraz podążać bliżej siebie, a wyprzedzanie stało się łatwiejsze. Ponadto o zwycięstwa walczy więcej zespołów, co jest najważniejsze dla fanów.”

– “Mam nadzieję, że czeka nas porywający weekend. Miami jest naprawdę fajnym miastem oraz ciekawym miejscem na organizację grand prix. Myślę, że nie tylko kierowcy są podekscytowani, ale także kibice.”

Mercedes uważa, że znalazł kilka przyczyn problemu z podskakiwaniem

Zdjęcie
Photo: Mercedes/Twitter

Mercedes planuje rozpocząć próby z kilkoma aktualizacjami samochodu na Grand Prix Miami w ten weekend, co ma pozwolić obniżyć samochód, więc czasy powinny być lepsze. Toto Wolff wspomina, że weekend na Imoli pokazał im, gdzie zespół ma skierować swoje wysiłki:

„Odkąd wróciliśmy z Włoch, podczas weekendu nauczyliśmy się jak najwięcej, a równolegle nasza nauka była kontynuowana w tunelu aerodynamicznym i symulacjach”

„Znaleźliśmy kilka kierunków ulepszenia samochodu i będziemy przeprowadzać eksperymenty w Miami, aby skorelować te symulacje i miejmy nadzieję, potwierdzić ścieżkę rozwoju w nadchodzących wyścigach”.

Nowe malowania kasków Verstappena i Zhou

Verstappen i Zhou pochwalili się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych nowymi kaskami na GP Miami.

Gasly spotkał się z Michaelem Jordanem

Pierre Gasly może się pochwalić spotkaniem z personą, którą zna każdy – Michaelem Jordanem. Panowie zrobili sobie wspólnie zdjęcie.

Słynna już marina w Miami

Wszyscy już widzieli marinę w Miami, która jest przystanią dla jachtów przy torze. Wszystko byłoby piękne, gdyby nie to, że marina jest tak na prawdę pomalowanymi deskami imitującymi wodę. Nie jest to prawdziwy zbiornik wody, więc wiadomym jest, że już pełno jest nagrań i zdjęć z tego miejsca.

Na ten temat wypowiedział się również Tom Garfinkel, który jest wiceprezesem i dyrektorem generalnym Miami Dolphins i Hard Rock Stadium.

“Myślę, że ludziom się to podoba. Myślę, że ludzie z tych jachtów obserwujący wyścig będą się dobrze bawić i uważam, że ludzie, którzy trochę się z tego nabijają, myślą, że to zabawne i świetne.”

Photo: Formula 1/Twitter

Podobne wpisy