Czy Christian Horner ma problem? Szef Red Bulla o rywalizacji w jego zespole

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, twierdzi, że walka między Maxem Verstappenem, a Sergio Perezem o tytuł, to “luksusowy problem” dla ekipy.

Red Bull Racing nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku sezonu. Wygrali wszystkie pięć wyścigów, trzy razy triumfował Max Verstappen, a Sergio Perez dokonał tego dwukrotnie.

Żaden z zespołów nie może zbliżyć się do zespołu z Milton Keynes, dlatego wydaje się, że sprawa walki o tytuł rozstrzygnie się między kierowcami Red Bulla. Przypomina to sytuację z sezonu 2016, kiedy Mercedes miał zdecydowanie najlepszy bolid, w konsekwencji czego o wygraną w klasyfikacji generalnej rywalizowali Nico Rosberg i Lewis Hamilton.

Toto Wolff został zapytany o to, w jaki sposób starał sobie poradzić z pojedynkiem wewnątrz zespołu:

Mogę opowiedzieć o mojej przeszłości, to bardzo trudne zadanie dla Christiana i zespołu, ponieważ obaj kierowcy będą oczywiście starali się zawsze czuć, że są sprawiedliwie i równo traktowani, jednocześnie starając się mieć przewagę.

Myślę, że w naszym zespole ważne było zachowanie dużej przejrzystości i jasności, przedyskutowanie różnych spraw, zanim faktycznie wyruszymy na wyścig w niedzielę. Jako szef zespołu musiałem postawić granicę.

Christian Horner tak odniósł się do słów szefa Mercedesa:

Uważam, że to przede wszystkim problem luksusu. Myślę, że każdy szef zespołu w alei serwisowej chciałby mieć taki problem. I to jest coś, czego doświadczyliśmy już wcześniej.

Najważniejszą rzeczą, jak wspomniał Toto, jest upewnienie się, że paranoja nie wkrada się i że obaj kierowcy są traktowani jednakowo.

Fot. Red Bull Content Pool

Z pewnością nie tylko szef Red Bulla, ale również cały zespół czeka trudne zadanie. Rywale z toru czekają na jakiekolwiek potknięcie lidera. Kilka następnych wyścigów pokaże nam, w jaki sposób z tym problemem poradził sobie Christian Horner.

Fot. https://twitter.com/redbullracing

Podobne wpisy