Edoardo Mortara wygrywa drugi wyścig sezonu

Edoardo Mortara z ROKiT Venturi Racing wygrywa drugi wyścig sezonu w Formule E. Robin Frijns na P2 a Lucas di Grassi, drugi kierowca Venturi, uzupełnił podium.

Świetny wyścig dla ROKiT Venturi Racing

Zdjęcie
Photo: ABB FIA Formula E World Championship

Edoardo Mortara zwycięzcą wyścigu a Lucas di Grassi na 3 miejscu. Mało brakowało i mógłby być dublet, ale ostatecznie Safety Car zadziałał na ich korzyść, bo jak mówił Frijns – gdyby nie samochód bezpieczeństwa, to miałby duże szansę na wyprzedzenie Mortary. Tak o to kierowcy czarnych bolidów zaliczyli jeszcze lepszy wyścig od wczorajszego, kiedy byli na P5 i P6.

Dramat Mercedesa

Wczorajszy dublet i dzisiejsze Pole Position Nycka de Vriesa – świetne przebiegał ten weekend dla niemieckiej ekipy. Do czasu… Nyck de Vries utrzymał na starcie pierwszą pozycję i trzymał się na niej przez długi czas. Na 27 minut przed końcem Holender zaczął mieć problemy. Wyprzedził go Lucas di Grassi i obaj panowie mieli między sobą kontakt. Później kierowcę Mercedesa wyprzedził dzisiejszy zwycięzca – Mortara. Nastąpił straszny spadek i kiedy było już 13 minut do końca, to Nyck de Vries był już 10! Potem wjechał Safety Car i Nyck pozostał na ostatniej punktowanej pozycji.

Wyścig Vandoorne nie należał do łatwych. Start z 12 miejsca oznaczał ciężkie zadanie, Ostatecznie udało mu się awansować o 5 pozycji i zajął 7 miejsce. Po wczorajszym świetnym wyścigu i dublecie, dziś Mercedes musiał przeboleć bardzo słaby wynik i utratę pierwszej pozycji w klasyfikacji kierowców na rzecz Mortara i zespołów, na rzecz ROKiT Venturi Racing.

ROKiT Venturi Racing i Edoardo Mortara przejmują fotel lider w klasyfikacjach

Dzięki dzisiejszej wygranej, Mortara wyjedzie z Arabii Saudyjskiej jako lider klasyfikacji Mistrzostw Świata. Odebrał je de Vriesowi i ma o 4 punkty więcej (33-29). Venturi Racing również przejmuje fotel lidera Mercedesowi o 1 punkt (58-57). Trzeci zespół, Avalanche Andretti, ma tylko 27 punktów. Już na starcie sezonu robi się ciekawie, a niektórzy już przypisywali mistrzostwo Mercedesowi po dzisiejszym Pole Position de Vriesa.

wynIki

Photo: ABB FIA Formula E World Championship/Twitter

Podobne wpisy