Esteban Gutierrez dołącza do Inter Europol Competition

Poznaliśmy właśnie skład całego polskiego zespołu na sezon 2022, który ściga się w World Endurance Championship.

Po tym jak z zespołu odszedł Rengera van der Zande, polski zespół potrzebował nowego kierowcy, który zająłby jego miejsce i pomógł Kubie Śmiechowskiemu, i Alexowi Brandle w zawodach długodystansowych w klasie LMP2.

W listopadzie 2021 roku Inter Europol ogłosił przedłużenie umowy z kierowcą pochodzącym z Wielkiej Brytanii na lata 2022-2023. Ostatniego zawodnika, który miał dołączyć mieliśmy poznać w późniejszym czasie. Turbo Piekarze w poniedziałek 10 stycznia zamieścili na swoich mediach społecznościowych takie oto zdjęcie.

Photo: Inter Europol Competition

Dzisiaj po godzinie 16 dowiedzieliśmy się, że nowym kierowcą w ich zespole został Esteban Gutierrez.

Meksykanin w F1 jeździł w latach 2013-2014 oraz 2016. Pierwsze dwa lata spędził w zespole Saubera, a ostatni rok w ekipie Haasa. W tym czasie przejechał 59 wyścigów. Po występach w Formule E i IndyCar w 2017 roku został kierowcą rozwojowym Mercedesa.

Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do zespołu Inter Europol Competition w sezonie FIA WEC 2022 . Bardzo dziękuję zespołowi za szansę ścigania razem z Kubą Śmiechowskim i Alexem Brundle. Wierzę, że dzięki dokonanym postępom, a także naszym wspólnym ambicjom stworzymy wspaniały team. Wyścigi endurance to dla mnie nowe wyzwanie. Od początku skupię się na tym, aby jak najwięcej i jak najszybciej się nauczyć. Powrót do wyścigów w tak prestiżowej i konkurencyjnej serii jest dla mnie zaszczytem. – powiedział Gutierrez

Jesteśmy szczęśliwi, mogąc powitać Estebana w zespole – dodał Sascha Fassbender, szef ekipy. – Wierzę, że to będzie dla nas dobry rok. Bardzo dziękujemy Rengerowi van de Zande, który z Alexem i Kubą ciężko przepracował miniony rok, doprowadzając zespół do obecnego poziomu. Dzięki obecności Estebana będziemy mieli mocny skład, który pozwoli zrealizować nasze ambicje. Z nadzieją czekamy na wspólną pracę, która pozwoli nam wiele osiągnąć w tym roku.

– Jestem przekonany, że pozyskanie Estebana do zespołu da nam dodatkowy impuls w tym sezonie. Cieszę się, że spędzimy razem wiele czasu na torze wraz z nim, a także z Alexem – ocenił Kuba Śmiechowski. 

Pozyskanie takiego kierowcy jak Esteban to dowód uznania dla siły i potencjału naszego zespołuBardzo się cieszę, że zdecydował się na ściganie z nami w zespole i nie mogę już doczekać się wspólnych startów w tym roku – oznajmił Alex Brundle.

Photo: Inter Europol Competition

Podobne wpisy