|

F1 2022 – premiera gry od Codemasters

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej gry serii F1. W F1 2022 gracze po raz pierwszy będą mogli ścigać się bolidami nowej generacji.

F1 2022 to nowa gra Codemasters, wydana przez EA Sports. Premiera już 1 lipca, standardowo już podczas weekendu F1 na Silverstone.

Nowy tor, sprint i wiele innych nowości

Tegoroczna gra F1 da nam wiele nowości. Najważniejsza z nich to dodanie wyścigu sprinterskiego, bo od teraz gracze będą mogli przejechać weekend wyścigowy z zmienioną formułą weekendu. Po pierwszym treningu są kwalifikacje do sprintu, później drugi trening, po którym jest sprint.

Twórcy gry nie zapomnieli dodać nowego toru, którym jest Miami International Autodrome. Położony w Miami Gardens w stanie Floryda. Jego nitka toru jest wokół stadionu Hard Rock. Długość tego toru wynosi 5412 metrów, ma 19 zakrętów. Ten tor zadebiutował w F1 w tym roku. Swojej aktualizacji doczekały się tory w Abu Dhabi, Australii i Hiszpanii.

F1 2022
Photo: EA
Jeszcze więcej kontroli gracza nad rozgrywką

Codemasters postanowiło również urozmaicić pit stopy. W tej grze gdy zjedziemy do boksu będziemy musieli w odpowiednim momencie kliknąć przycisk aby zjechać na swoje miejsce, gdy klikniemy za wcześnie lub za późno pit stop się wydłuża, natomiast kliknięcie w odpowiednim momencie daje nam najszybszy możliwy pit stop.

Nie tylko pit stopy są manualne, ale również ustawienie na pozycji startowej. Do tej pory gdy kończyliśmy okrążenie formujące nasz bolid automatycznie się ustawiał. W nowej F1 to my będziemy zatrzymywać się na polu startowym.

Kolejną nowością jest tryb immersyjny i telewizyjny. W trybie immersyjnym podczas safety cara mamy kontrolę nad bolidem, manualne pit stopy i manualne okrążenie formujące. W trybie telewizyjnym podczas safety car, pit stopu i okrążenia formującego mamy widok telewizyjny, który komentuję David Croft lub Alex Jacques (w zależności od wyboru gracza), tak jakbyśmy oglądali prawdziwy wyścig F1.

Twórcy dodali również “F1 Life”. Jest to miejsce w grze, gdzie można odblokowywać i pokazywać światu odzież, akcesoria oraz supersamochody.

Poza nowościami są tryby z poprzednich gier.

W F1 2022 tak samo jak w F1 2021 i F1 2020 gracz ma do wyboru 2 rodzaje karier: “Mój zespół” oraz kariera kierowcy. W “Moim zespole” tworzymy zespół, ustalamy malowanie. Również podpisujemy kontrakty z sponsorami i kierowcami. W skrócie jest to kariera menadżera zespołu, w którym się ścigamy. W karierze kierowcy, jeździmy dla istniejących zespołów, którą można przejechać samodzielnie jak i w kooperacji.

Jeżeli dla kogoś bolidy F1 to za mało, zawsze może rywalizować bolidami F2. Od wielu lat te bolidy są dostępne, wraz z formułą weekendu F2.

F1 2022
Photo: EA

Nowa gra F1 będzie dostępna na mnóstwo platform

F1 2022 będzie dostępne na konsole starej generacji, czyli Playstation 4 i Xbox One, co jest świetną wiadomością dla właścicieli tych konsol. Gra będzie dostępna również na Xbox Series X/S oraz Playstation 5. Codemasters nie zapomniało o graczach PC, oni będą mogli kupić wersję Steam oraz wersję pudełkową.

F1 2022 dostępna będzie w 2 rodzajach

Tegoroczna gra tak jak jej poprzedniki będą miały 2 edycje, standardową i mistrzowską. Edycja standardowa poza samą grą posiada zawartość “Nowa Era”, F1 Life pakiet startowy oraz 5000 pitcoinów. Edycja standardowa na PC w wersji pudełkowej kosztuje 219 złotych, wersja steam 269,90 złotych. Posiadacze konsol starych generacji zapłacą 249 złotych, a nowych generacji 279 złotych.

W edycji mistrzowskiej dostajemy dostęp do gry 3 dni przed premierą, nowe ikony w trybie “Mój zespół” 18000 pitcoinów, możliwość ulepszenia wersji gry z Playstation 4 na Playstation 5 i z Xbox One na Xbox Series X/S oraz tak jak w edycji standardowej, zawartość “Nowa Era” i F1 Life pakiet startowy. Za tą edycje w wersji Steam musimy zapłacić 349,90 złotych. Gracze Playstation 4 i Playstation 5 kupią edycję mistrzowską za 389,90 złotych, natomiast gracze Xbox One i Xbox X/S Series będą musieli wydać 399,90 złotych.

Photo: EA

Podobne wpisy