F1 budzi się do życia – AKTUALIZACJA

Zima to ciężki okres dla fanów F1. Plotki, wycieki, czy w najlepszym wypadku zmiany w strukturach zarządzających danych zespołów to jedyne znaki, że taki sport jak Formuła 1 istnieje. Pierwszymi symbolami, że na horyzoncie pojawia się powrót są ogłoszenia zespołów, kiedy pokażą swoje konstrukcje na rozpoczynjący się w marcu sezon.

Haas 4.02

Ależ petarda od amerykańskiego zespołu. Haas jako pierwszy pokaże malowanie na sezon 2022 i zrobi to już 4 lutego o godzinie 12:00. Warto podkreślić, że będzie to raczej tylko malowanie a nie cały samochód biorąc pod uwagę na jak wczesnym etapie przygotowań się znajdujemy. Mimo to, nie możemy się już doczekać tej chwili, bo to znak, że F1 coraz bliżej.

Red Bull Racing 9.02

Na temat bolidu RBR pojawiało się wiele niepokojących plotek. Co ciekawe jak się okazało wynikały one przez to, że Red Bull nie ogłosił jeszcze daty prezentacji nowego RB18. Jeśli to prawda i domysły na temat niezdanych testów wynikały wyłącznie z tego to fani austriackiego zespołu mogą odetchnąć. Samochód który w tym sezonie będzie miał na sobie numer 1 zostanie zaprezentowany 9 lutego podczas transmisji internetowej.

Aston Martin 10.02

Ekipa z Silverstone o dacie poinformowała jako pierwsza, bo zrobili to już 14 stycznia. Bolid pokażą za to 10 lutego, a prezentacja odbędzie się w siedzibie Aston Martin Lagonda w Gaydon. Wydarzenie będzie transmitowane online.

McLaren 11.02

Przyznam się szczerze, że ta wiadomość wleciała już w trakcie pisania artykułu. McLaren na swoim Twitterze ogłosił datę odsłonienia bolidu na 11 lutego, czyli dzień po Astonie Martinie. Prezentacja już tradycyjnie odbędzie się w siedzibie zespołu z Woking. Rozpocznie się o godzinie 20:00 a za realizację odpowiedzialna będzie stacja Sky Sports F1. W jej trakcie McLaren pokażę również konstrukcje przygotowane do walki w takich seriach jak Extreme E oraz IndyCar.

Alpha Tauri 14.02

Ekipa dla rozwijających się młodych kierowców akademii Red Bulla pokaże swoje malowanie 14 lutego. Przez ostatnie dwa lata Alpha Tauri miała jedne z najciekawszych malowań. W 2020 r. wiele osób uważało, że mają najładniejszy bolid na torze. Być może w tym roku również zaskoczą i pokażą świetną kolorystykę na ich prezentacji 14 lutego.

Williams 15.02

Zespół z Grove jako ostatnia ekipa w tym roku ogłosiła kiedy pokaże swój nowy bolid. Prezentacja odbędzie się 15 lutego o godzinie 14:00 czasu polskiego. Możemy tylko zacierać ręce i oczekiwać na nową maszynę Nicholasa Latfiego oraz Alexa Albona, który powraca do F1 po roku przerwy.

Ferrari 17.02

Już od jakiegoś czasu w Internecie pojawiały się informacje, że Scuderia swój bolid zaprezentuje w dniach od 16 do 18 lutego. Informacje okazały się prawdziwe, ponieważ bolid stajni z wierzgającym czarnym koniem światło dzienne ujrzy 17 lutego. Nie znamy na razie szczegółów, ale znając zespół z Maranello możemy się spodziewać czegoś w rodzaju szkolnego apelu, który najpewniej odbędzie się w teatrze. Całe wydarzenie będzie oczywiście transmitowane w sieci.

Mercedes 18.02

Zespół Lewisa Hamiltona i Georga Russella pokażę swój bolid 18 lutego. Nowa konstrukcja będzie pod numerem W13. Według niektórych plotek mediów, Mercedes ma wrócić do swoich dawnych srebrnych barw i na nowo stać się srebrnymi strzałami.

ALPINE 21.02

Francuski zespół ogłosił, że konstrukcje pod kryptonimem A522 pokażę dwa dni przed pierwszą turą testów które odbędą się w Barcelonie, czyli 21 lutego. Alpine to największa niewiadoma nowego sezonu gdyż z kuluarów dochodzą bardzo sprzeczne informacje o całkiem nowym silniku przygotowanym przez francuskiego producenta. Ciekawe jest również czy do tego czasu dowiemy się kto jest szefem zespołu…

Alfa Romeo 27.02

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie, 27 lutego i prezentacja w Internecie nowego bolidu Valterriego Bottasa oraz Guanyu Zhou. Tylko na pierwszy rzut ponieważ kibic od razu zrozumie, że jest to data po pierwszych „testach” w Barcelonie. Wszystko wskazuję na to, że w Barcelonie Alfa Romeo pojedzie w innym, testowym malowaniu a te oficjalne pokaże dopiero przed testami w Bahrajnie.

4 lutegoHaas
9 lutegoRed Bull
10 lutego Aston Martin
11 lutego McLaren
14 lutegoAlpha Tauri
15 lutegoWilliams
17 lutegoFerrari
18 lutegoMercedes
21 lutegoAlpine
27 lutegoAlfa Romeo

Photo: Aston Martin

Podobne wpisy