|

F1 Manager 2022 – zostań szefem zespołu F1

F1 Manager 2022 to zupełnie nowy rodzaj gry w świecie F1, która pozwoli graczom wcielić się w szefa zespołu i poznać ich pracę.

Zwiastun gry

Co to za gra?

F1 Manager 2022 to projekt studia Frontier Developments, w której wcielimy się w rolę szefa zespołu F1. Gracze będą mieli za zadanie na jak najlepszy rozwój swojego zespołu i zaprowadzenie go do największych sukcesów. Aby tego dokonać, będziemy podejmować decyzje zarówno na torze, jak i poza torem.

Photo: F1 Manager 2022/Twitter

Na torze będziemy wpływać na strategię, na to jak ma wyglądać jazda kierowcy, na co będzie wpływać masę czynników. Poza torem zaś będziemy nawiązywać współpracę ze sponsorami, zatrudniać kierowców i inżynierów, opracowywać komponenty samochodowe. Kolejnym ciekawym zadaniem może być rozwijanie młodych kierowców, aby w przyszłości to oni byli filarem naszego zespołu.

Photo: F1 Manager 2022/Twitter

Frontier Developments

Warto również wspomnieć o samym studiu, który stworzył grę F1 Manager 2022 – studio Frontier Developments. To doświadczony projekt w grach menadżerskich, który ma na koncie: Planet Zoo, Planet Couster, Jurassic World Evolution.

Możemy więc być pewni, że F1 Manager będzie na pewno stylem i charakterystyką grą menadżerską i nie powinniśmy się martwić o jej możliwości. Formuła 1 jest na pewno świetnym sportem do powstania takiego produktu, bo to właśnie F1 jest bardzo ciekawa za kulisami.

Data premiery i cena gry

F1 Manager 2022 jest grą na oficjalnej licencji. Oznacza to odwzorowany kalendarz sezonu 2022, a także obecność wszystkich kierowców ścigających się obecnie w Formule 1, Formule 2 i Formule 3. Premiera tego produktu będzie miała miejsce 30 sierpnia, natomiast 25 sierpnia grać będą te osoby, które zakupiły preorder. Gra będzie dostępna na: PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One. 

Cena gry będzie standardowa i podobna co do innych premier: 199,99 zł na PC oraz 239,99 zł na konsolach. W przedsprzedaży można kupić ją o 10% taniej – 179,99 zł na PC lub 215,99 zł na konsolach.

Robert Kubica również będzie obecny w grze

Świetną dla nas informacją jest to, że Robert Kubica będzie również obecny w tej grze. Oznacza to, że jako szef zespołu będziemy mogli go zatrudnić i nacieszyć się widokiem, że Robert jest kierowcą podstawowym w F1. Można się jednocześnie domyślać, że obecni będą wszyscy rezerwowi kierowcy, ale tego nie mogę potwierdzić na 100%.

Gameplay

Photo: F1 Manager 2022/Twitter

Podobne wpisy