Felipe Drugovich mistrzem F2

Felipe Drugovich w przedostatni weekend sezonu na torze Monza, zdobywa mistrzostwo serii F2 w barwach MP Motorsport.

Dzisiejszy wyścig F2 na Monzy był bardzo ważny dla losów mistrzostw F2. Felipe Drugovich stał przed szansą, aby już we Włoszech przypieczętować swoje 1 miejsce w klasyfikacji kierowców. Na problemy Drugovicha mógł liczyć Theo Pourchaire, który aby zostać jeszcze w walce o mistrzostwo, musiał liczyć na DNF kierowcy MP Motorsport.

Wyścig zaczął się fatalnie dla Drugovicha, który odpadł na 1 okrążeniu po kontakcie z rywalem. Pourchaire musiał dojechać na przynajmniej 4 miejscu, aby jeszcze w Abu Dhabi powalczyć o mistrzostwo serii. Serii, w której jest już od 2020 roku.

Theo jednak nie podołał wyzwanu i nie wykorzystał świetnej szansy, bo dojechał dopiero na 16 miejscu. Tym samy Felipe Drugovich mógł odetchnąć i zacząć świętować mistrzostwo serii F2 w sezonie 2022.

Sezon mistrza

Felipe Drugovich na początku sezonu w Bahrajnie nie dawał znaków, że to on może powalczyć w tym sezonie o mistrzostwo. Zajął 5 i 6 miejsce i uzbierał w jeden weekend 12 punktów. Idąc dalej było jednak już znacznie lepiej. Felipe w Arabii Saudyjskiej zdobył łącznie 33 oczka, dzięki jednej wygranej w wyścigu głównym i podium w sprincie.

Później dzięki stałym zdobywaniem punktów i bardzo dobrych weekendów jak np. Hiszpania, Monako czy Belgia, zdobył mistrzostwo serii na jeden weekend przed końcem sezonu. Tym samym Drugovich będzie musiał opuścić serię Formuły 2 po tym sezonie.

Klasyfikacja

Jaka przyszłość czeka Brazylijczyka?

Po świętowaniu Felipe Drugovich musi jednak patrzeć w przyszłość. Na jego nieszczęście, mistrzostwo równa się z opuszczeniem serii. Brazylijczyk rzadko kiedy był łączony z jakimś teamem F1. Być może trafią się oferty jako kierowca rezerwowy od danej ekipy, ale o fotel kierowcy będzie bardzo ciężko.

Photo: MP Motorsport/Twitter

Jak wiemy, na fotel Williamsa za Nicholasa Latifiego przymierzany jest już Nyck de Vries. W kwalifikacjach na Monzie Holender zwycięstwem z Latifim mógł już przekonać szefów zespołu co do składu na sezon 2022. Ciekawą opcją może być rola kierowcy rezerwowego w AlphaTauri lub przy dozie szczęścia – fotel kierowcy w Alpine.

Wszystko zależy w kwestii Gaslyego, tym samym Coltona Herty i jak te wszystkie negocjacje się potoczą. Jeżeli Alpine nie uda się zakontraktować Gaslyego, to może po prostu sięgnąć po mistrza F2. Będzie to dobra decyzja, jeśli chodzi o PR, ale również o finanse, bo sponsorem Drugovicha jest brazylijski bank.

Photo: MP Motorsport/Twitter

Podobne wpisy