|

Fenomenalny weekend Kacpra Sztuki w F4 [PODSUMOWANIE]

Kacper Sztuka z idealnym weekendem, problemy Arvida Lindblada i mocne tempo Ugo Ugochukwu. Co wydarzyło się w minionym tygodniu na torze Mugello w ramach Włoskiej F4?

Wyścig nr. 1

Kacper Sztuka, który w kwalifikacjach zdobył pole position do wszystkich wyścigów, ustawił się na starcie przed Tuukką Taponenem z Premy, który na starcie wyścigu zaliczył falstart i spadł na koniec stawki. Kacper ruszył z kolei bardzo spokojnie i utrzymał prowadzenie. W dalszej części wyścigu, mimo restartów po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa na tor nie dał się wyprzedzić i wygrał wyścig.

Drugi dojechał Ugo Ugochukwu przed Arvidem Lindbladem, który jednak podobnie jak Taponen zaliczył falstart i dostał karę dziesięciu sekund (ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu piątym). Finalnie podium uzupełnił Gianmarco Pradel, dla którego było to premierowe podium.

Wyścig nr. 2

Kacper znowu pewnie wystartował i obronił się przed Ugochukwu, po czym zaczął Mu odjeżdżać. Parę okrążeń później na tor wyjechał jednak samochód bezpieczeństwa i Polak musiał znowu bronić przed Ugo, znowu zakończyło się to sukcesem. Po tym jak odparł atak rywala, Sztuka zaczął stale powiększać swoją przewagę aż do wyjazdu kolejnego samochodu bezpieczeństwa spowodowanego przez Arvida Lindblada i Brando Badoera.

Pretendent do tytułu mistrzowskiego popełnił błąd i spowodował kolizję z Badoerem przez co obaj swój wyścig zakończyli w bandzie. Stawka dojechała do mety za samochodem bezpieczeństwa. Za Sztuką do mety dojechał Ugochukwu i Akshay Bohra.

Wyścig nr. 3

Tak jak przez cały weekend, tak i ostatnim wyścigu Kacper Sztuka świetnie ruszył z pól startowych i spokojnie kontrolował tempo zawodników, którzy jechali za nim. Nie przeszkodził mu w tym samochód bezpieczeństwa. Po zjeździe safety cara Sztuka wypracował sobie ogromną przewagę nad resztą stawki, która wyniosła na koniec ponad 3 sekundy. Za nim ponownie dojechał Ugochukwu, a podium uzupełnił James Whatron.

Kiedy następne wyścigi Kacpra Sztuki we Włoskiej F4?

Już za dwa tygodnie w dniach 14 i 15 października odbędzie się finałowy weekend Włoskiej Formuły 4 na torze Vallelunga pod Rzymem.

Klasyfikacja generalna (stan na 03.10)

Kacper Sztuka dzięki świetnemu weekendowi na Mugello zajmuje obecnie pozycję lidera cyklu, nieznacznie przez juniorem Red Bulla, Arvidem Lindbladem.

Więcej o wszelakich seriach juniorskich na naszych łamach przeczytacie TUTAJ.

Fot. Kacper Sztuka Racing (@Kacper_Sztuka)/Twitter

Podobne wpisy