FRECA – Roman Biliński zdobył pierwsze punkty. Podsumowanie weekendu

Roman Biliński wraca na tor w Barcelonie do rywalizacji w Formula Regional European Championship by Alpine.

Roman Biliński wrócił do ścigania po przerwie. Pierwsze dwa wyścigi Polaka nie poszły po jego myśli – nie ukończył żadnego z nich, z powodu awarii skrzyni biegów. Po nieudanym rozpoczęciu sezonu cel jest jeden – zdobycie pierwszych punktów. Tym razem kierowcę mogliśmy oglądać na torze w Barcelonie. Jak wypadł ten weekend Polakowi?

Sobotnie poczynania

W kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu Roman Biliński uzyskał 14 miejsce. Do sobotniego wyścigu Polak startował z 20 pozycji.

Pierwszy wyścig został szybko przerwany przez samochód bezpieczeństwa, a następnie czerwoną flagę. Do tego momentu Polak przebił się o 4 pozycje. Restart odbył się bez incydentów. Po wznowieniu rywalizacji nie widzieliśmy wielu manewrów wyprzedzania. Na 3 minuty przed końcem ponownie wyjechał safety car z powodu awarii zawieszenia Owena Tangavelo. W wyniku tego polski kierowca awansował o jedną pozycję i ukończył wyścig na 15 miejscu. Wyścig wygrał Tim Tramnitz, za nim zawody ukończył Andrea Kimi Antonelli, a najniższe miejsce na podium zajął Kas Haverkort.

FRECA
Fot. Formula Regional European Championship by Alpine

Niedzielny wyścig

Roman Biliński świetnie zaczął niedzielną rywalizację, na starcie awansował na 8 miejsce. Ściganie szybko zostało przerwane przez wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Po restarcie Polak utrzymał swoją pozycję, na której ostatecznie dojechał do mety. Roman Biliński ukończył zawody najwyżej z zespołu Trident oraz zdobył 4 punkty do klasyfikacji generalnej. Wyścig wygrał ponownie Tim Tramnitz, drugi był Andrea Kimi Antonelli, a trzecie miejsce zajął Sami Meguetounif.

Specyfikacja toru nie pomagała kierowcom w manewrach wyprzedzania, było mało bezpośredniej walki na torze. Jednak tempo polskiego kierowcy było obiecujące, a pierwsze punkty nie były dziełem przypadku. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyścigowy weekend serii Formula Regional European Championship by Alpine, który odbędzie się za niespełna miesiąc na torze Hungaroring.

Fot. Formula Regional European Championship by Alpine

Podobne wpisy