GP Las Vegas ogłoszone

GP Las Vegas oficjalnie ogłoszone, a pierwszy wyścig się odbędzie w przyszłoroczny listopad. To jedna z trzech rund w USA na sezon 2023.

Zgodnie z napływającymi informacji od dłuższego czasu, GP Las Vegas zostało oficjalnie ogłoszone. F1 poinformowała kibiców o różnych godzinach, jak u nas o 4:30, czy w Las Vegas właśnie, o 19:30.

Oczywiście harmonogramu imprezy jeszcze nie znamy, bo do tego jeszcze półtora roku. Wiemy natomiast, że wyścig ma odbyć się w sobotę, czyli u nas w wczesną niedzielę. Załóżmy, że wyścig wystartuje o 19:00, bo kierowcy mają przecież ścigać się przy sztucznym oświetleniu. To w Polsce wyścig ruszy o ok. 4:00. Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tenisa, czy Le Mans, to będzie musiał go użyć w ramach F1. Runda jest planowana na Święto Dziękczynienia (24-26 listopada), aby więcej kibiców mogło się zjawić na imprezie.

Nitka toru

Zdjęcie
Photo: F1

Mapa toru została przedstawiona i kierowcy będą się ścigać wokół prestiżowych budynków, które w nocy mają niesamowitą moc. Tor okrąża tak słynne obiekty jak: Caesars Palace, Bellagio i Venetian. Długa prosta między 10 a 11, będzie biegła przez słynne Las Vegas Strip. To serce miasta, które w nocy imponuje każdemu.

Tor będzie liczyć 6.12km, a prędkości maksymalne będą dochodzić do 342 km/h! Na 14 zakrętów, do wyprzedzania pomogą kierowcom 3 proste, a najdłuższa będzie właśnie na las Vegas Strip, a Grand Prix ma trwać 50 okrążeń. Średnie prędkości będą porównywalne do tych na torze Monza, dlatego kierowcy będą jeździć z niższym dociskiem.

Stefano Domenicali: „To niesamowity moment dla Formuły 1, który pokazuje ogromną atrakcyjność i rozwój naszego sportu dzięki trzeciemu wyścigowi w USA. Las Vegas to miejsce znane na całym świecie z ekscytacji, gościnności, emocji i oczywiście słynnego Strip [słynna ulica LA, przyp.red.].”

„Nie ma lepszego miejsca do ścigania się Formuły 1 niż w światowej stolicy rozrywki i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy tu w przyszłym roku.”

Photo: F1/Twitter

Podobne wpisy