Historyczne zwycięstwo Porsche w Formule E

Pascal Wehrlein i Porsche wygrywają swój pierwszy wyścig w Formule E. Niemiecka ekipa zrobiła to w wielkim stylu, bo drugi kierowca, Lotterer dojechał na P2. Vergne na P3.

Porsche z pierwszą wygraną w historii

Presja na Porsche po kwalifikacjach była duża, bo Wehrlein wywalczył Pole Position. Tym samym miał on przypieczętować to pierwsze miejsce jeszcze w wyścigu. Tak też się stało i niemiecka ekipa może świętować dublet i pierwsze zwycięstwo w historii. Pascal również po raz pierwszy wygrał wyścig FE. Świetna historia. Dzięki temu wyścigowi razem zebrali 46 punktów. Są już na 3 miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

DS na P3 i P4

Francuska ekipa również poradziła sobie bardzo dobrze, bo Jean-Eric Vergne zdobył 3 miejsce, a Antonio Felix da Costa zajął 4 miejsce. DS dużo zyskał w ostatnich minutach wyścigu i to jeden z ich kierowców może otworzyć szampana na podium. Dzięki temu DS jest na 4 miejscu w klasyfikacji konstruktorów z 39 punktami. Traci do trzeciego Porsche 21 oczek.

Nagły spadek Mortary

Obecny lider w klasyfikacji kierowców przez pewny czas był również liderem w dzisiejszym wyścigu. Na ostatnie 10/15 minut doznał nagłego załamania tempa i spadał coraz to niżej. W pewnym momencie było tak źle, że kierowcy Porsche wyprzedzili Mortare na dwóch prostych, jedna po drugiej. Kierowca Venturi Racing spadł na 6 miejsce, bo potem wyprzedzili go jeszcze Frijns, Vergne i Da Costa. Ostatecznie Włoch zajął 5 miejsce.

Moment, kiedy dwaj kierowcy Porsche wyprzedzili Mortare
Mercedes za stawką

Mercedes zaliczył dziś słaby wyścig. Od początku się on nie układał. Już w kwalifikacjach Nyck de Vries zajął 6 miejsce, a Vandoorne 8. Przez długi czas Stoffel był na 8/7 pozycji, a de Vries jechał dopiero w drugiej dziesiątce. Ostatecznie Holender wspiął się na miejsce szóste i nie traci dużo do Mortary – 6 punktów. W klasyfikacji konstruktorów Mercedes dalej jest na drugim miejscu z dorobkiem 65 punktów. Tym samym ma 8 oczek straty do Venturi Racing i 5 przewagi nad Porsche.

Wyniki wyścigu

Robin Frijns w ostatnich minutach spadł z 3 miejsca na 7. Zaskakująco obaj kierowcy Nissan E.DAMS weszli do punktowanej dziesiątki. Zdobyli wspólnie 3 punkty.

Zdjęcie

Photo: TheLastCorner.it/Twitter

Podobne wpisy