Jos Verstappen wraca za kółko

Jos Verstappen wraca do ścigania się. W wieku 49 lat zasiądzie za sterami Citroena C3 Rally2.

Jos Verstapen wraca za kółko. Już 26 lutego, będziemy mogli go zobaczyć podczas pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Belgii, które odbędą się w Haspengouw. Holender zasiądzie za sterami Citroena C3 Rally2 (dawne R5) przygotowanym przez DG Sport Competition. Jego kompanem, który zasiądzie na prawym fotelu został doświadczony Belg, Kris Botson.

Według oficjalnej strony internetowej Maxa Verstappena, zainteresowanie rajdami przez Josa z czasem wzrastało. 49-latek miał zadebiutować już w 2021 roku, w rajdzie Assen, ale wtedy przeszkodziła pandemia i impreza ostatecznie się nie odbyła.

„Naprawdę nie mogę się doczekać i zauważyłem, że naprawdę lubię rajdy, zwłaszcza że są one bardzo nieprzewidywalne” – mówił Jos dla Verstappen.com.

“Oczywiście jestem bardzo zmotywowany i mam wsparcie topowego zespołu, ale będę musiał ponownie znaleźć własne granice. Chcę zrobić to dobrze, ale powodem, dla którego biorę udział w tej rajdowej przygodzie, jest to, że sprawia mi to radość”.

Dla 49-latka będzie to debiut w tego typu kategorii i zdaje sobie sprawę, że nie będzie to wcale takie łatwe.

„Jazda rajdowa to naprawdę coś, co robisz na podstawie doświadczenia. Zdobycie tego doświadczenia będzie największym wyzwaniem. Nie przypomina to niczego w mojej karierze w motorsporcie, dla mnie wszystko jest naprawdę nowe: od samochodu po metodę pracy, tworzenie i używanie notatek, słuchanie wskazówek podczas jazdy i poznawanie wszystkich etapów”.

Josa Verstappena, będziemy mogli oglądać również podczas drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Belgii, które odbędą się 19 marca. Kolejne imprezy zostaną rozważone, w których Jos weźmie udział. Holender chciałby pojechać również w wybranych rundach Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC).

Photo: verstappen.com

Podobne wpisy