Kajetan Kajetanowicz i jego program w WRC2 na 2023

Kajetan Kajetanowicz przedstawił swój tegoroczny program startów w kategorii WRC2 oraz pokazał samochód, którym będzie w niej rywalizował.

Polska gwiazda

Kajetan Kajetanowicz, który w niedzielę skończył 44 lata od kilku lat jest największą polską gwiazdą rajdów samochodowych. Kierowca pochodzący z Cieszyna 4 razy z rzędu zdobył tytuł mistrza Polski (2010-2013). Następnie 3 razy z rzędu sięgał po mistrzostwo Europy (2015-2017).

W 2019 roku zaliczył pełny program startów w WRC2. Odniósł zwycięstwo w rajdzie Turcji i został wicemistrzem świata, przegrywając zaledwie 3 punktami z obecnym kierowcą fabrycznego zespołu Forda – Pierrem-Louisem Loubetem.

W następnych 2 sezonach rywalizował klasę niżej, w WRC3. W 2020 też udało mu się wygrać w Turcji i zająć 3. miejsce na koniec, natomiast w następnym sezonie wygrał 3 z 7 rund. Do samego końca walczył o mistrzostwo świata, ale przegrał z Yohanem Rosselem.

W sezonie 2022 awansował ponownie do WRC2 i od razu liczył się w walce o najwyższe cele. Wygrał Rajd Safari i 3-krotnie zajął 2. miejsce. Na finał sezonu w Japonii przyjechał ze sporymi szansami na tytuł mistrzowski. Niestety, już w piątek miał spory wypadek, przez który nie mógł wrócić do walki nawet w systemie Rally 2. W dodatku doznał kontuzji. Ze 104 punktami został sklasyfikowany na 3. miejscu.

Tegoroczne plany

Załoga Kajetanowicz/Szczepaniak od kilku tygodni przygotowywała się do tego sezonu, a wczoraj ogłoszono ich plany. Będą dalej rywalizować w kategorii WRC2. Program ponownie obejmie 7 rund, czyli regulaminową maksymalną liczbę startów.

Pierwszy z nich zaliczą już za tydzień w Meksyku. Celem jest ponowna walka o tytuł mistrza świata, którego dwukrotnie już byli tak blisko. Być może w tym roku przysłuży się zasada „do trzech razy sztuka”? Oprócz ogłoszenia programu, który poza zbliżającym się Meksykiem nie zawiera konkretnych informacji, w których dokładnie rajdach tego sezonu zobaczymy ich w akcji, mogliśmy zobaczyć barwy w jakich będą startować.

Kajetanowicz nadal będzie walczyć za kierownicą Skody Fabii Rally2 Evo. Zmieniło się natomiast malowanie auta. W ubiegłym roku samochód był pomalowany na czarno. Tym razem na rajdówce będzie dominował biały kolor z czarnymi napisami nazw sponsorów.

Fot. Kajetan Kajetanowicz/Twitter

Podobne wpisy