Kalendarz W Series na 2022 rok

W roku 2022 W Series zobaczymy na ośmiu weekendach wyścigowych (w tym pięć nowych), które będą nadal towarzyszyć F1.

W 2022r., W Series nadal będzie współpracować z F1 i będzie przez nich promowana. Rundy w porównaniu do zeszłego sezonu nie zmieniły się i w tym roku nadal będziemy oglądać osiem wyścigów. Ściganie rozpoczniemy w pierwszy majowy weekend (6-8 maja) na torze Miami International Autodrome w Stanach Zjednoczonyh, który debiutuje w serii. Pierwszy raz w tym roku W Series odwiedzi Azję, a dokładnie tor Suzuka mieszczący się w Japonii. Ponadto, będą jeszcze trzy nowe rundy w kalendarzu, którymi będą: Hiszpania, Francja i Meksyk. Sezon zakończymy wyścigiem w Meksyku odbywającym się w dniach 28-30 października.

RundaMiejsce wydarzeniaData
1Miami, USA6-8 Maja
2Barcelona, Hiszpania20-22 Maja
3Silverstone, UK1-3 Lipca
4Le Castellet, Francja22-24 Lipca
5Budapeszt, Węgry29-31 Lipca
6Suzuka, Japonia7-9 Października
7Austin, USA21-23 Października
8Meksyk, Meksyk28-30 Października

„Z dumą ogłaszamy, że W Series będzie nadal dołączać do nas w ośmiu wyścigach Formuły 1 w 2022 roku” – powiedział Ross Brawn, dyrektor zarządzający F1 – Motorsports. „To było niesamowite widzieć postępy w mistrzostwach, ponieważ nadal walczymy o różnorodność w sportach motorowych, i ekscytujące jest to, że seria odwiedzi w przyszłym roku pięć nowych miejsc, w tym debiut w Azji”.

„Uważamy, że niezwykle ważne jest, aby dać każdemu możliwość osiągnięcia najwyższych poziomów w naszym sporcie” – dodał Brawn – „A nasza współpraca z W Series nadal pokazuje naszą determinację w budowaniu większej różnorodności w Formule 1”.

Mówiąc o ogłoszeniu kalendarza, dyrektor generalna mistrzostw, Catherine Bond Muir, powiedziała: „Rozszerzenie W Series jest kontynuowane wraz z ogłoszeniem naszego kalendarza wyścigów na rok 2022, w którym odwiedzimy więcej torów i krajów w jednym sezonie niż kiedykolwiek wcześniej”.

“W zeszłym roku rozpoczęliśmy przełomową współpracę z Formułą 1, a nasze utalentowane dziewczyny udowodniły, że ​​należą do najwspanialszego etapu wyścigów samochodowych.”

„Chciałabym podziękować Formule 1 za nieustające wsparcie i zaangażowanie w tworzenie nowych możliwości dla dziewcząt i kobiet w najwyższych kategoriach naszego sportu”. – dodała Catherine Bond Muir

Photo: W Series

Podobne wpisy