Kevin Magnussen wraca do Haasa!

Po roku przerwy, Kevin Magnussen powraca do Formuły 1 i do swojego starego teamu – Haasa.

Po zwolnieniu Nikity Mazepina, wszyscy czekali i domyślali się kto zostanie nowym kierowcą Haasa. Na komunikat nie musieliśmy długo czekać, ponieważ amerykański zespół jeszcze przed testami w Bahrajnie ogłosił swojego nowego kierowcę, którym został Kevin Magnussen. Duńczyk podpisał wieloletni kontrakt.

Kevin Magnussen ma na swoim koncie przejechane 119 wyścigów w Formule 1. Po zakończeniu przygody z F1, Magnussen kontynuował swoją karierę w IMSA SportsCar Championship. Mogliśmy go również oglądać podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Stary/nowy kierowca

Po roku przerwy, Magnussen powraca do Formuły 1 i do swojego starego teamu – Haasa, w którym spędził trzy lata.

Kevin Magnussen z Guntherem Steinerem
Photo: Haas

„Cieszę się, że mogę powitać Kevina Magnussena z powrotem w zespole Haas F1 Team” – skomentował Guenther Steiner, szef zespołu Haas F1 Team.

„Szukając kierowcy, który mógłby wnieść wartość do zespołu, nie wspominając o bogatym doświadczeniu w Formule 1, Kevin był dla nas prostą decyzją. Natychmiastowa dostępność Kevina oznacza, że możemy wykorzystać go już podczas przedsezonowych testów wraz z Mickiem Schumacherem i Pietro Fittipaldim. Pietro dostanie pół dnia jazdy na testach w czwartek – to dla niego świetna okazja, a Mick i Kevin będą jeździć w kolejne dni.”

Steiner kontynuował: „Kevin był kluczowym elementem naszych poprzednich sukcesów – nie tylko wtedy, gdy obaj zdobyliśmy nasze najlepsze wyniki w Formule 1 w 2018 roku. W zeszłym roku pokazał, że jest elitarnym kierowcą wyścigowym, dodając zwycięstwa i podium do swojego CV. Jako weteran obecny zarówno w garażu, jak i w pomieszczeniu inżynieryjnym, zapewni nam solidny punkt odniesienia w ciągłym rozwoju VF-22. Wszyscy nie możemy się doczekać powitania Kevina z powrotem w tym tygodniu w Bahrajnie.

Magnussen mimo wcześniejszych zapowiedzi zdecydował się wrócić

„Byłem oczywiście bardzo zaskoczony, ale równie bardzo podekscytowany otrzymaniem telefonu od zespołu Haas F1 Team” – powiedział Magnussen.

„Patrzyłem w innym kierunku, jeśli chodzi o moje zobowiązania na 2022 rok, ale możliwość powrotu do rywalizacji w Formule 1 i z zespołem, który znam bardzo dobrze, była po prostu zbyt atrakcyjna. Naprawdę muszę podziękować zarówno Peugeotowi, jak i Chip Ganassi Racing za szybkie zwolnienie mnie – obaj są świetnymi organizacjami.”

„Oczywiście chcę również podziękować Gene’owi Haasowi i Guentherowi Steinerowi za szansę wznowienia kariery w Formule 1 – wiem, jak bardzo są konkurencyjni i jak bardzo chcą wrócić do rywalizacji tydzień po tygodniu. Cieszyliśmy się solidnymi relacjami, a nasze pozytywne skojarzenie pozostało nawet wtedy, gdy odszedłem pod koniec 2020 roku.”

„Zostałem poinformowany w jak największym stopniu o rozwoju VF-22 i potencjale w pakiecie. Jest praca do wykonania, ale jestem podekscytowany, że mogę być jej częścią. Nie mogę się doczekać, aby wrócić za kierownicę samochodu Formuły 1 w Bahrajnie.”

Duńczyk zadebiutuje w nowym bolidzie już podczas testów w Bahrajnie, które odbywać się będą w dniach 10-12 marca.

Photo: Haas

Podobne wpisy