Konfigurator Tesli w Polsce

W 2019 roku Polska doczekała się możliwości zamawiania Tesli poprzez polski konfigurator. Na aktualny moment mamy możliwość zamówienia czterech modeli amerykańskiej firmy.

Od 3 lat, klienci z Polski mają możliwość zamawiania Tesli w polskim konfiguratorze. Na aktualny moment do wyboru mamy cztery modele, a są nimi: Model S, Model 3, Model X i Model Y

Model S

Tesla Model S stylizowana na wygląd coupe posiada dwie wersje do wyboru. Pierwszą z nich jest Model S, który posiada dwusilnikowy napęd na wszystkie koła. Przyspieszenie wynoszące 3,2 s do 100 km/h, a prędkość maksymalną to 250 km/h. Wersja ta, ma możliwość przejechać 652 kilometry na jednym ładowaniu. Drugą opcją jaką możemy wybrać jest Model S Plaid, który otrzymał trzysilnikowy napęd na wszystkie koła. Samochód pierwszą “setkę” osiąga już po 2,1 s, a maksymalną prędkość jaką będziemy mogli osiągnąć to 322 km/h. Przebyty dystans w tej wersji jest krótszy w porównaniu do Modelu S i wynosi 637km. Cena za ten egzemplarz nie została podana, a informację taką dostaniemy w miarę zbliżania się do dostawy.

Model 3

Tesla Model 3, jak sama nazwa wskazuje, posiada trzy opcje do wyboru. Są to: Model 3, Model 3 Long Range i Performance. Pierwszą wersję będziemy mogli nabyć już za 219 990zł. W tej cenie dostaniemy napęd na tylnie koła, przyspieszenie wynoszące 6,1 s do 100 km/h i prędkość maksymalną osiągającą 225 km/h. Baterie na jednym ładowaniu pozwolą przejechać nam 491 km. Cena wersji Long Range zaczyna się od 259 990zł. W tej kwocie dostaniemy dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, przyspieszenie na poziomie poniżej 4,5 s do “setki” i maksymalną prędkość, która pokaże na liczniku 233 km/h. Bez ładowania, będziemy mieli możliwość przejechać 602km. Wersja Performance jest najdroższym z egzemplarzy i kosztuje 277 990zł. Za taką kwotę samochód będzie posiadał dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, przyspieszenie wynoszące 3,3s do “setki” i prędkość maksymalną, która wynosi 261 km/h. W najdroższej wersji przejedziemy 547 km bez ładowania.

Model X

Tesla Model X posiada dwie opcje do wyboru. Są to Model X i Model X Plaid. Pierwszy z nich posiada dwusilnikowy napęd na wszystkie koła i przyspieszenie 3,9 s do 100 km/h. Maksymalna prędkość wynosi 250 km/h, a na jednym ładowaniu przejedziemy 560 km. Wersja X Plaid otrzymała trzysilnikowy napęd na wszystkie koła i przyspieszenie na poziomie poniżej 3 s do “setki”. Limit prędkości wynosi 262 km/h, a zasięg 536 km. Obydwie wersje możemy wyposażyć od 5 do 7 foteli wewnątrz. Cena za ten model nie została podana, informację taką dostaniemy w miarę zbliżania się do dostawy.

Model Y

Model Y, to ostatni z czterech modeli do wyboru. Posiada on dwie wersje. Model Y Long Range i Model Y Performance. Pierwsza opcja jest do kupienia już za 299 990zł. Posiada ona dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, przyspieszenie wynoszące 5s do “setki”, maksymalną prędkość 217 km/h oraz zasięg 533 km, który możemy osiągnąć na jednym ładowaniu. Wersja Y Performance to koszt 329 990zł i w tej cenie dostaniemy dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, przyspieszenie na poziomie 3,7s do “setki” i prędkość pozwalająca rozpędzić się do 257 km/h. Maksymalny zasięg wynosi 514 km.

Photo: Dzięki uprzejmości Tesla, Inc.

Podobne wpisy