|

Krack o Kubicy: Najlepszy, jakiego kiedykolwiek widziałem

Mike Krack w podcaście „Beyond the Grid” powiedział kilka miłych słów nt. Roberta Kubicy, kiedy współpracowali w BMW.

Mike Krack, szef Astona Martina, w podcaście „Beyond the Grid” opowiedział o starych latach w BMW i współpracy z Kubicą. Mike Krack był inżynierem BMW w czasach, kiedy Kubica reprezentował barwy tego zespołu.

Jego opinię o Kubicy wyraził w jednym zdaniu: „Najlepszy, jakiego kiedykolwiek widziałem”

Było również pytanie, które miało na celu porównanie Kubicy z Vettelem, który w BMW miał posadę trzeciego kierowcy. Sebastian w ekipie niemieckiego producenta samochodów wystąpił w 2007 roku, zastępując Roberta Kubicę w GP USA po jego wypadku w Kanadzie.

Photo: Antonin Vincent / DPPI

Czy Kubica był lepszym od Vettela?

Z punktu widzenia czystego talentu, czucia samochodu, prowadzenia, jest bardzo, bardzo mocny.

Krack dodał ciekawą rzecz ws. porzucenia rozwoju bolidu w 2008 roku, kiedy były szanse na zdobycie mistrzostwa. Jego zdaniem, BMW pozostałoby w królowej motorsportu na dłużej po zdobyciu trofeum:

Uważam, że by pozostało w sporcie. Jeśli mam być jednak szczery, w 2009 roku już tam nie pracowałem.

Dlaczego się wycofali – chodziło o sukces, czy też poszło o inne rzeczy? – W tym czasie trwał bodaj kryzys finansowy, więc o te kwestie trzeba by zapytać dużych graczy.

Bardzo, bardzo mocno naciskaliśmy, aby zrobić wszystko, aby wygrać mistrzostwa i rozwijać samochód tak bardzo, jak tylko mogliśmy, aż do samego końca. Ale plan generalny nie obejmował tego – kontynuowania prac nad samochodem z 2008 roku. To było bardzo, bardzo trudne, ponieważ myśleliśmy, że możemy zrobić więcej niż ostatecznie zrobiliśmy.

Pełen wywiad w ramach oficjalnego podcastu F1 pt. „Beyond the Grid” możecie posłuchać poniżej na oficjalnym kanale YouTube F1.

Photo: Antonin Vincent

Podobne wpisy