Lando Norris jest przekonany, że McLaren może odbić się po słabym GP Bahrajnu

Lando Norris wypowiadał się przed rozpoczęciem weekendu w Arabii Saudyjskiej z pozytywnym nastawieniem. Co mówił Brytyjczyk?

Lando Norris widzi światełko w tunelu

Mimo słabego startu sezonu jaki zaliczył McLaren podczas GP Bahrajnu, Lando Norris wierzy, że jego zespół nie pokazał prawdziwego tempa i będą mogli walczyć o punkty w nadchodzących wyścigach.

Lando Norris jest przekonany, że McLaren może odbić się po słabym rozpoczęciu sezonu podczas GP Bahrajnu. Sezon nie rozpoczął się dla nich najlepiej, ale zespół wiedział, że czeka ich trudny początek sezonu.

Brytyjski kierowca był zmuszony zjeżdżać do boksu średnio co 10 okrążeń, ponieważ w jego bolidzie doszło do usterki spowodowanej wyciekiem ciśnienia, a w związku z tym doprowadziło to do awarii pneumatyki. Po sześciu postojach u swoich mechaników, zespół zdecydował się wycofać swojego kierowcę na dwa okrążenia przed końcem wyścigu.

Norris nie był jedynym pechowcem, ponieważ jego zespołowy partner – Oscar Piastri, musiał wycofać się już na samym początku wyścigu. U Australijczyka problemem była bowiem elektronika. Tym sposobem sezon dla zespołu z Woking nie rozpoczął się najlepiej, a kibice nie mieli żadnych argumentów, aby pozytywnie myśleć o zbliżających się kolejnych Grand Prix.

Po tym, jak dowiedziałem się, że będę musiał zjeżdżać do boksu co 10 okrążeń, jako zespół, wiedzieliśmy już, że bardzo szybko odpadniemy z walki w tym wyścigu, jednak nadal staraliśmy się w nim pozostać tak długo, jak było to tylko możliwe.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Dlatego wycofaliśmy się tylko na dwa okrążenia przed końcem. Myślę, że w przeszłości zdobywaliśmy punkty w Jeddah i nie ma powodu, dla którego nie powinniśmy byli zdobyć punktów [w Bahrajnie].

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Lando patrzy jednak w przyszłość z optymizmem i wierzy, że w najbliższych wyścigach jego zespół będzie mógł walczyć o punkty.

Jesteśmy optymistami i nadal wierzymy, że możemy zdobywać punkty bolidem, który mamy, co czyni nas jeszcze bardziej optymistycznymi na dalszą część sezonu.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com
Lando Norris, McLaren
Fot. Getty Images

McLaren walczy z niskimi prędkościami

Brytyjski kierowca uważa, że tor w Jeddah będzie bardziej pasował ich bolidowi, ponieważ na tym torze są szybsze zakręty w porównaniu z niektórymi, które możemy oglądać w Bahrajnie.

Wydaje mi się, że z bardzo niską prędkością mamy dużo problemów, a w Jeddah jest jej mniej.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Norrisowi wydaje się, że tak jest, ale jak powtarza, zawsze wydaje mu się, że się myli i może być to na odwrót.

Więc tak mówię, ale zawsze wydaje mi się, że się mylę. Więc może być odwrotnie. Ja myślę, że tak jest wszędzie: wolne, średnio-szybkie i szybkie proste.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Rok temu podczas weekendu w Arabii Saudyjskiej, Lando Norris nie wszedł do Q3 podczas kwalifikacji, a w wyścigu dojechał na siódmej pozycji. Czy w tym sezonie brytyjski kierowca będzie mógł powtórzyć ten wynik? Przekonamy się już za kilka dni.

Fot. McLaren

Podobne wpisy