Lando Norris: McLaren wiedział, że czeka ich trudny początek sezonu

Początek sezonu dla McLarena nie wygląda najlepiej, ale jak przyznaje Lando Norris: zespół wiedział, że czeka ich trudny start.

Jak powiedział Lando Norris: zespół wiedział, że czeka ich ciężki początek sezonu 2023. Już od zimowych testów w Bahrajnie mogliśmy zobaczyć, że zespół z Woking ma problemy z ich nową konstrukcją, a przypuszczenia zostały rozwiane już podczas pierwszego weekendu w Bahrajnie.

Bolidy McLarena podczas GP Bahrajnu były obarczone problemami z niezawodnością. Norris musiał zjeżdżać do boksów aż 5 razy (średnio co 10 okrążeń). Problemem w jego bolidzie była pneumatyka. Natomiast Oscar Piastri musiał wycofać się bardzo wcześnie z wyścigu przez problemy związane z elektroniką.

Lando Norris mówi, że zespół wiedział jaki czeka ich bolid, po tym jak ich cele nie zostały osiągnięte podczas zimowych testów i czego można się spodziewać na początku sezonu.

Dokładnie wiedzieliśmy, jaki samochód będziemy mieć, jaką siłę docisku w nim znajdziemy i tak dalej.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Więc zawsze masz rozsądne zrozumienie, gdzie będzie twój własny samochód, po prostu nie wiesz, co zrobią wszyscy inni i ile znajdą w swoich bolidach.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com
Fot. McLaren

Lando Norris optymistycznie patrzy na kolejne wyścigi

Andrea Stella po wyścigu powiedział, że był zadowolony z tempa jakie prezentował jego kierowca – Lando Norris. Gdyby nie problem z pneumatyką, punkty dla McLarena w tym wyścigu były bardzo możliwe.

Wyścig był bardziej zachęcający niż się spodziewałam. Przed przyjazdem [do Bahrajnu], myślałem, że wejście do Q3 będzie stanowiło problem, tak samo jak zdobycie punktów. Mogliśmy jednak zobaczyć, że były one do zdobycia łatwiej niż nam się wydawało.

Źródło wypowiedzi: The-Race.com

Brytyjski kierowca przyznaje, że zespół jest na dobrej drodze, by początek tego sezonu wyglądał lepiej niż zeszłoroczny. Przypomnijmy tylko, że rok temu, w Bahrajnie, Lando Norris również finiszował poza pierwszą dziesiątką, tuż za swoim byłym zespołowym partnerem – Danielem Ricciardo. Wtedy McLaren po pierwszym weekendzie wyścigowym wylatywał także z Bahrajnu, z zerowym dorobkiem punktowym. Natomiast w kolejnych rundach Norris zdobywał minimalne ilości punktowe.

Myślę, że nadal będziemy mieli lepszy początek sezonu niż w zeszłym roku. Myślę, że to krok we właściwym kierunku, ale nadal nie jesteśmy zadowoleni.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Jesteśmy piątą, szóstą, siódmą najlepszą drużyną i chcemy być zespołem, który robi kroki do przodu i zdecydowanie nie cofa się w żaden sposób.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Myślę, że sezon zawsze będzie trudny, dopóki nie dotrzesz na szczyt.

Źródło wypowiedzi: RacingNews365.com

Pierwsze mniejsze ulepszenia McLaren ma wprowadzić do bolidów już na zbliżające się GP Arabii Saudyjskiej.

Fot. XPBimages

Podobne wpisy