Lando Norris: Piastri naciska mnie już od początku sezonu

Lando Norris uważa, że Oscar Piastri już od pierwszego wyścigu zaczął na niego naciskać.

Sezon 2023 to nowy skład w zespole McLarena. Daniela Ricciardo zastąpił Oscar Piastri, który jest debiutantem. Jego pierwszy wyścig był bardzo wyczekiwany przez zespół z Woking, ponieważ wiemy jakie ma umiejętności – w końcu to były mistrz F2 w swoim debiutanckim sezonie.

Oscar od pierwszego wyścigu pokazuje już swój potencjał

Oscar Piastri od pierwszego weekendu pokazuje, że jest kierowcą z potencjałem i jak dotąd nie zawiódł. Pierwszy wyścig w Bahrajnie nie ułożył się najlepiej przez problemy z bolidem. W związku z tym Australijczyk nie ukończył swojego wyścigu. W Arabii Saudyjskiej Piastri pokazał jednak, że potrafi dorównać Norrisowi, tak samo w Australii, gdzie był bardzo blisko doświadczonego Brytyjczyka. W ostatnim wyścigu McLaren zdobył również swoje pierwsze punkty za sprawą obydwu kierowców.

Wypowiedzi

Lando Norris

Lando Norris po wyścigu pochwalił swojego zespołowego partnera, że Oscar już od pierwszego weekendu zaczął go naciskać.

Wykonał bardzo dobrą robotę. Myślę, że dobrze zrozumiał samochód, oczywiście nie jest to łatwy samochód w prowadzeniu.

Na pewno myślę, że wykonał bardzo dobrą robotę w Arabii Saudyjskiej. Dostał się do Q3, jak dotąd jedynej Q3 w tym roku. Więc trzyma się mnie bardzo blisko.

Lando zwrócił uwagę, że opinie Oscara o bolidzie, są bardziej podobne do jego opinii niż jak to było w przypadku Daniela Ricciardo, który opuścił zespół po dwóch ciężkich latach.

Nasze komentarze są prawdopodobnie trochę bardziej zgodne niż w poprzednich latach.

Co znowu jest dobrą rzeczą, tylko dlatego, że jest to lepsza dynamika dla utrzymania koncentracji dla inżynierów, aerodynamików, reszty zespołu w MTC.

Ogólnie rzecz biorąc, chcemy tego samego i myślę, że to dobrze. Tak więc z obu stron, poza torem i na torze, to dobry początek.

Lando Norris i Oscar Piastri po GP Arabii Saudyjskiej
Fot. Steven Tee / Motorsport

Andreas Seidl

Lando Norris nie jest jedyną osobą, która chwali młodego Australijczyka. Szef zespołu, Andrea Seidl również potwierdza, że Oscar Piastri jest już bliżej Brytyjczyka niż Daniel Ricciardo – a to było głównym celem zmiany Australijczyków w ekipie z Woking.

Z pewnością widzimy, że Oscar jest blisko Lando w większości zakrętów, tak jak [w Australii] stracił kilka dziesiątych w jednym zakręcie, co daje odniesienia do samego Lando.

Kiedy twój kolega z drużyny jest tak konkurencyjny, staje się dla ciebie punktem odniesienia, a ty korzystasz z przewagi, tak jak robi to Lando.

Powiedziałbym, że w tym roku bliskość między dwoma kierowcami jest z pewnością znacznie lepsza niż w zeszłym roku.

Dobry prognostyk na przyszłość

Zespół McLarena może patrzyć z optymizmem na kolejne weekendy, ponieważ Oscar Piastri wszedł dobrze do zespołu i szybko się zaaklimatyzował, a to będzie bardzo ważne na przestrzeni całego sezonu. Pozostało tylko oczekiwać na poprawki jakie ekipa przygotuje już na zbliżający się GP Azerbejdżanu.

Fot. McLaren

Podobne wpisy