Lego Technic – najciekawsze modele cz. 1

Lego Technic posiada w swojej kolekcji kilka bardzo ciekawych modeli, które mogą przykuć uwagę osób interesujących się motoryzacją oraz motorsportem.

Wiele osób będąc w wieku dziecięcym składało klocki Lego. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ była to bardzo fajna zabawa. Składać sobie różne modele aut, ale także przerabiać je według własnego pomysłu. Czasami mogły powstawać naprawdę ciekawe projekty. Mogliśmy się poczuć jak mali inżynierowie. Teraz mamy możliwość składać projekty od Lego Technic, które posiadają wiele elementów i są bardzo dobrze odwzorowane z rzeczywistymi samochodami.

Porsche 911 RSR
Photo: Lego

Porsche 911 RSR to model, który został przygotowany do wyścigów długodystansowych w klasie GT. Na torach możemy oglądać go od 2017 roku, kiedy to debiutował podczas 4-godzinnego wyścigu na torze Daytona. Już w 2018 roku sięgnął po najważniejsze trofeum zajmując pierwsze miejsce w kategorii LM-GTEPro w Le Mans, z załogą: Christensen, Estre i Venthoor za sterami. Był to podwójny sukces, ponieważ drugie miejsce przypadło Porsche GT Team. Porsche o oznaczeniu 911 jest najbardziej niedoścignionym pod względem liczby sukcesów wyścigowych modelem w historii, a my mamy możliwość aktualnie posiadać taki samochód nieco mniejszych rozmiarów.

Porsche 911 RSR to jeden z najbardziej dopracowanych modeli aut, jaki możemy nabyć od Lego Technic. Tylny spojler zamocowany w kształcie łabędziej szyi, duży tylni dyfuzor i sporo aerodynamicznych części. Oprócz tego, bardzo dobre odwzorowaniu kabiny, działający układ kierowniczy i sześciocylindrowy silnik typu bokser z ruchomymi tłokami. To wszystko co posiada wersja wyścigowa, my możemy zbudować z klocków. Zestaw, który z uśmiechem na twarzy będziemy składać przez dobre kilka godzin. Porsche 911 RSR ma ok. 13 cm wysokości, 50 cm długości i 20 cm szerokości i składa się z 1580 elementów. Cena jaką będziemy musieli wydać na ten zestaw to 729,99zł.

Ferrari 488 GTE “AF Corse #51”
Photo: Lego

Ferrari 488 GTE jest samochodem, który również został przygotowany do wyścigów długodystansowych w klasie GT. Jego premiera miała miejsce w 2016 roku, a debiut zaliczyła już na 24-godzinnym wyścigu Daytona z zespołami Scuderia Corsa i Risi Competizione. Ferrari 488 GTE “AF Corse #51” w składzie James Calado, Alessandro Pier Guidi i Daniel Sierra zwyciężyło podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w kategorii GTE Pro w roku 2019 oraz zajęli drugie miejsce w tej samej klasie w 2020 roku.

Ferrari 488 GTE “AF Corse #51” jest kolejnym bardzo dobrze odwzorowanym modelem. Duńska firma przywiązała bardzo dużo uwagi, aby odtworzyć jak najlepiej kolejny model samochodu wyścigowego. Włoska maszyna również posiada takie możliwości jak otwieranie drzwi, bardzo dobrze odwzorowany kokpit, czy działający układ kierowniczy i ruchome tłoki w silniku. Wymiary Ferrari to: ok. 13 cm wysokości, 48 cm długości i 21 cm szerokości. Zestaw składa się z 1682 elementów, a to jeszcze więcej niż posiada Porsche. Cena za Ferrari 488 GTE “AF Corse #51” to 799,99zł.

McLaren Formula 1
Photo: Mclaren

McLaren, to dopiero świeżo zaprezentowany model przez duńską firmę, który będzie dostępny w sprzedaży od 1 marca. Bolid jest odzwierciedleniem nowych maszyn, które dopiero zadebiutują w nadchodzącym sezonie. Malowanie natomiast pochodzi z samochodu, który brał udział w 2021 roku i odniósł m.in zwycięstwo podczas wyścigu we Włoszech na torze Monza. Za kierownicą tego bolidu nadal będą zasiadać Daniel Ricciardo oraz Lando Norris.

Bolid McLarena, jest kolejnym bardzo dobrze dopracowanym zestawem. W samochodzie będziemy mogli znaleźć m.in. silnik V6 z ruchomymi tłokami, otwierające się tylnie skrzydło (DRS), działający układ kierowniczy oraz zawieszenie i mechanizm różnicowy. Mclaren ma mieć ok. 13 cm wysokości, 65 cm długości i 27 cm szerokości. Do budowy posłużą nam 1432 elementy. Cena za to „cacko” wynosi 849,99 zł.

Lamborghini Sián FKP 37
Photo: Lego

W 2019 roku, Lamborghini podczas targów we Frankfurcie, zaprezentowało model Sián FKP 37. Jest to pierwsze auto włoskiej marki zasilane częściowo silnikiem elektrycznym. Samochód wygląda bardzo futurystycznie, a główną rolę odegrała tutaj aerodynamika. Pod maską tej włoskiej maszyny możemy znaleźć silnik V12 o pojemności 6.5 litra znaną z modelu Aventador SVJ. Wolnossący motor generuje 770 KM mocy, a dzięki dodatkowej jednostce elektrycznej jest w stanie wykrzesać łącznie aż 819 KM, dzięki czemu Sian jest najmocniejszym seryjnie produkowanym Lambo w historii.

Lamborghini Sián FKP 37 posiada ośmiobiegową sekwencyjną skrzynię biegów, ruchomy tylny spojler, otwierane klapy z przodu i z tyłu oraz szczegółowo odwzorowane hamulce tarczowe i złote obręcze kół, dzięki czemu czynią ten model Lego Technic najwierniejszą z replik Lamborghini Sián FKP 37. Model do zbudowania w skali 1:8 ma żywą, limonkowo-zieloną kolorystykę. Jego wymiary to ok. 13 cm wysokości, 60 cm długości i 25 cm szerokości, a do budowy dostaniemy 3696 elementów. Kwotę jaką będziemy musieli wydać na Lamborghini to 1799,99 zł.

Bugatti Chiron
Photo: Lego

Bugatti Chiron został zaprezentowany w 2016 roku podczas targów w Genewie. Samochód jest następcą modelu Veyron. Chiron mianuje do najszybszego auta na świecie, a zarazem jest on jednym z najdroższych i najbardziej luksusowych samochodów sportowych. Jego nazwa została nadana na cześć Louisa Chiron, który był kierowcą wyścigowym Bugatti podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Bugatti Chiron stworzony w skali 1:8 posiada wiele luksusowych funkcji, takich jak aerodynamiczne nadwozie, aktywny tylny spojler, felgi z logo i szprychami na niskoprofilowych oponach. Oprócz tego, w samochodzie znajdują się szczegółowo wykonane tarcze hamulcowe oraz silnik W16 z ruchomymi tłokami. Jeżeli myślicie, że Bugatti więcej “bajerów” nie posiada, to się mylicie. Dzięki specjalnemu kluczowi, który możemy włożyć do stacyjki, będziemy mogli zmienić pozycję tylnego spojlera. Pod maską znajdziemy oryginalny numer seryjny pojazdu, a silnik W16 jest najbardziej dopracowaną jednostką stworzoną przez Lego. Bugatti Chiron ma ok. 14 cm wysokości, 56 cm długości i 32 cm szerokości. Kwota jaką będziemy musieli przeznaczyć na ten model to równe 1700 zł.

Photo: Lego

Podobne wpisy