Louis Deletraz i jego program na sezon 2024

Louis Deletraz stał się jednym z ulubieńców polskich kibiców przez jego kilkuletnią współpracę w Robertem Kubicą czy to w European Le Mans Series czy to w World Endurance Championship. W jakich seriach zobaczymy Szwajcara w roku 2024? Czy ponownie zobaczymy go w duecie z Robertem Kubicą? Zobaczmy.

Asian Le Mans Series – LMP2

Zacznijmy od serii, która zakończyła się w zeszły weekend. AsLMS rozszerzyło się o dwie grudniowe rundy na Sepang w 2023 roku, tworząc sezon 2023-2024. W zespole 99 Racing prowadzonym przez TF Sport Deletraz miał w składzie Nikitę Mazepina oraz Ahmada Al Harthiego. Po podwójnej rundzie na Sepang oraz wyścigu w Dubaju mieli na swoim koncie 2 zwycięstwa i drugie miejsce prowadząc w klasyfikacji generalnej. Jednak na torze Yas Marina wszystko się posypało – nieukończony sobotni wyścig oraz 11 miejsce w niedzielę skutkowało utratą fotelu lidera i spadkiem na 3 miejsce w generalce.

IMSA – GTP

W przypadku IMSA Louis Deletraz pojedzie pełny sezon w #40 Wayne Taylor Racing with Andretti. Po świetnych występach w zeszłorocznych rundach Michelin Endurance Cup i przejęciu drugiego chassis od Meyer Shank Racing WTRA musieli znaleźć kierowców do drugiego auta. No-brainerem był Szwajcar, który w poprzednim sezonie ugruntował swoją pozycję w świecie endurance. Za nami oczywiście Daytona, na której zajął 3 miejsce z Jordanem Taylorem, Coltonem Hertą i Jensonem Buttonem. Ten pierwszy będzie partnerem Deletraza na pełny sezon a Herta będzie wspomagał zespół na rundy MEC.

European Le Mans Series – LMP2

Deletraz znowu ma intensywny kalendarz, bo do AsLMS i IMSA dochodzi ponownie ELMS. Tym razem Szwajcara zobaczymy w klasie “Pro” z Orlen Team AO by TF, co oznacza powrót duetu Deletraz-Kubica. Trzecim kierowcą w składzie będzie Jonny Edgar – były kierowca F3, który przesiadł się w tym roku na LMP2 i będzie próbować przebić się na szersze wody w świecie endurance.

24h of Le Mans – LMP2?

Patrząc na status Deletraza to na oferty narzekać nie będzie. Jeśli AO Racing dostanie zaproszenie to można się spodziewać, że Szwajcara zobaczymy w zespole, w którym będzie jeździł w ELMS. Natomiast w przypadku braku AO na gridzie Le Mans, będzie kilka zespołów szukających kierowców na czele z już potwierdzonymi na liście startowej LM Algarve Pro Racing i Crowdstrike Racing by APR.

Fot. Louis Deletraz (@LouisDeletraz)/X

Podobne wpisy