Marcin Budkowski odchodzi z Alpine

Alpine ogłosiło rozstanie się z Marcinem Budkowskim.

Polak, który wcześniej urzędował w FIA zamienił ją w 2017 roku na Renault (aktualnie Alpine). W tym roku zajmował on miejsce dyrektora wykonawczego i był jedną z dwóch najważniejszych osób we francuskiej ekipie po tym jak zespół opuścił Cyril Abiteboul.

W ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że Marcin Budkowski może opuścić zespół z Francji na rzecz Otmara Szafnauera, który to pożegnał się z ekipą Astona Martina. Więcej informacji o Amerykaninie i jego planach możecie przeczytać w tekście poniżej.

Alpine w swoim oświadczeniu prasowym poinformowało, że tymczasowo rolę zarządzania zespołem przejmie Laurent Rossi, CEO Alpine.

– Chciałbym podziękować Marcinowi Budkowskiemu za jego oddanie i przyczynienie się do wyników ekipy w ostatnich czterech latach. Zespół jest całkowicie skupiony na przygotowywaniu samochodu na pierwszy wyścig w Bahrajnie oraz zrobieniu kroku naprzód w osiągach – powiedział Rossi.

Bycie w szefostwie Renault i Alpine oraz praca z tak utalentowaną i oddaną grupą ludzi sprawiły mi naprawdę dużą przyjemność. Będę uważnie obserwował progres zespołu w kolejnych sezonach – dodał Polak.

Najnowsze plotki mówią o tym, że Polak miałby dołączyć do ekipy Astona Martina lub wrócić do FIA zajmując miejsce Michaela Masiego. Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach dowiemy się, gdzie i w jakiej roli będziemy mogli zobaczyć Marcina Budkowskiego w nadchodzącym sezonie.

Photo: Getty Images

Podobne wpisy