McLaren rozpoczyna współpracę z Nissanem

McLaren, który od przyszłego roku wejdzie do Formuły E zastępując Mercedesa, będzie wspierany przez Nissana. Japoński koncern będzie dostawcą silników dla ekipy z Woking.

Od sezonu 2022/2023 w Formule E dostaniemy możliwość oglądania zespołu McLarena. Brytyjski producent dołączy do elektrycznej serii wyścigowej, przejmując zespół Mercedesa-EQ.

„Kształtując zespół przed pierwszym sezonem McLarena w Formule E, oczywiście szukamy najlepszych partnerów i okazji na każdym froncie, a aspekty techniczne są wśród kluczowych aspektów” – powiedział szef Mclaren Racing Zak Brown.

„Nissan dowiódł swojej wiedzy, umiejętności i zaangażowanie przez ostatnie cztery sezony Formuły E i wkraczając w erę trzeciej generacji, jesteśmy w pełni przekonani, że ta współpraca przyniesie sukces obu stronom. To będzie prawdziwa współpraca, która będzie napędzać zarówno wyniki zespołu jak i rozwój układów napędowych Nissana” – dodał Zak Brown.

„Nasza nowa współpraca z McLarenem będzie potężna, ponieważ stowarzyszenie będzie inspirować do współpracy i dzielenia się wiedzą. Pionierski duch i dążenie do innowacji to cechy, które Nissan i McLaren dzielą, co czyni je idealnym partnerem dla nas w Formule E ” – powiedział Ashwani Gupta, COO Nissana.

McLaren będzie pierwszym zespołem klienckim Nissana, odkąd Japończycy weszli do mistrzostw w sezonie 2018/2019. Współpraca pomiędzy McLarenem a Nissanem potrwa przez cały cykl regulacji technicznych w trzeciej generacji.

Zespół z Woking nie ogłosił jeszcze swojego składu kierowców na przyszłoroczny sezon w Formule E.

Photo: Nissan/Twitter

Podobne wpisy