Mercedes wraca do srebrnych barw

Dzień po Ferrari ujrzeliśmy bolid kolejnego mocnego teamu w przyszłym sezonie – Mercedesa. Do końca zostały: Alpine i Alfa Romeo.

Dla wszystkich kibiców prezentacje Red Bulla, Ferrari, Mercedesa czy McLarena zawsze są emocjonujące. Z tych wszystkich ekip jako ostatni został dziś pokazany Mercedes. I to w tym zespole zaszła największa zmiana, bo powrócili do legendarnego srebra. Srebrne strzały wracają! Po dwóch sezonach w czarnych barwach, które miały nawiązywać do rasizmu (i wiadomo od kogo poszedł pomysł), Mercedes postanowił, że srebrny kolor wróci.

Srebrne strzały

Znów nie obyło się bez wycieku i dużo wcześniej wiedzieliśmy jak będzie wyglądać bolid Mercedesa. Powrót do srebrnej farby jest zapewne szczególny dla wszystkich wiernych kibiców niemieckiej ekipy. Na ten sam dzień planowany jest dzień nagraniowy, ale pogoda w Wielkiej Brytanii jest na tyle zła, że prawdopodobnie zostanie to wydarzenie odwołane. Jeżeli się ostatecznie odbędzie, to dostaniemy dziś zdjęcia z przejazdu. Wtedy zaktualizuje wpis o grafikę.

Do końca pozostały już tylko dwa zespoły: Alpine i Alfa Romeo. Shakedown w Barcelonie odbędzie się już 23-25 lutego. Na torze było już 5 bolidów: Williams, Alfa Romeo, Aston Martin, Alpha Tauri i ostatnio Red Bull, ale niestety oprócz dwóch nagrań i zdjęcia w jakości 8k (ironia) nie dowiedzieliśmy się za dużo. Najgorsze jest to, że podczas pierwszej tury testów w Barcelonie, również za dużo się nie dowiemy.

21 lutegoAlpine
27 lutegoAlfa Romeo

Podobne wpisy