Mick Schumacher opuszcza akademię Ferrari!

Mick Schumacher oficjalnie po sezonie 2022 opuszcza akademię Ferrari, dla wielu kibiców i ekspertów może być to zaskakująca decyzja.

Gdy Mick podpisał kontrakt z tą akademią, wielu fanów liczyło, że w przyszłości znowu zobaczymy nazwisko „Schumacher” w Ferrari.

Do tej pory młody Niemiec jeździł dla Haasa jako kierowca akademii Ferrari, zgodnie z umową Ferrari i Haasa. Ostatnio w F1 pojawiła się wiadomość, że Ferrari nie będzie miało wpływu na kierowcę w Haasie. Po części może to oznaczać, że gdyby Mick został w akademii, ona nie pomogłaby mu w pozostaniu w F1.

Mimo wszystko można powiedzieć, że Mick w tym sezonie jest dobry, ale nie nadzwyczajny. Aktualnie zajmuje 15 miejsce w klasyfikacji kierowców z 12 punktami. Gdyby nie awarie i nieprzemyślane strategie, ten dorobek mógłby się powiększyć. Nie zmienia to faktu, że do Kevina Magnussena traci 10 punktów. Do Q2 awansował 10 razy, w Q3 meldował się trzykrotnie, biorąc pod uwagę możliwości Haasa jest to świetny wynik.

Jaka czeka przyszłość Micka?

Wierząc wszystkim plotkom Mick nie musi martwić się o swoją przyszłość. Podobno syn 7x mistrza świata ma być na celowniku Alpine, gdzie zastąpiłby Fernando Alonso. Dziś z rana pojawiła się plotka, że Williams jest zainteresowany Mickiem, wtedy zastąpiłby Nicholasa Latifiego. Ciekawą opcją jest rónież przejście do Alpha Tauri, nie wiadomo do końca kogo miałby wtedy zastąpić, ponieważ możliwe jest zwolnienie Tsunody, oraz opuszczenie zespołu przez Gaslyego. Nie można również odrzucić opcji, że kierowca zostanie w Haasie nawet przyszły sezon, lub opuści F1.

Photo: RackngNews365

Podobne wpisy