Microlino EV startuje za niedługo z produkcją w Europie

Dwumiejscowy mikrosamochód niebawem wyjedzie na Europejskie drogi po opóźnieniach związanych z pandemią.

Już niebawem do produkcji ma trafić mały samochód Microlino. Firma Micro Mobility Systems ujawniła, że ​​produkcja rozpocznie się w marcu 2022 roku, po udanym debiucie modelu na monachijskich targach IAA Mobility jesienią ubiegłego roku.

Szwajcarski samochód ma być produkowany we Włoszech, a dokładnie w Turynie i trafi w tym roku najpierw na szwajcarski rynek. Mikrosamochód ma posiadać silnik o mocy 25 KM, a jego prędkość maksymalna wynosić będzie 90 km/h. Oprócz tego, ma posiadać niezależne zawieszenie na wszystkich kołach. Do wyboru będziemy mieli trzy akumulatory o pojemności 6, 10,5 i 14 kWh, które pozwolą przejechać następująco 96, 175 i 230 kilometrów.

Produkcja tego małego autka miała ruszyć już w 2021 roku i wtedy też miały otrzymać ją pierwsze osoby, jednak przez problemy związane z pandemią firma musiała przełożyć swoje plany.

„Naszym celem było dostarczenie pierwszych pojazdów klientom pod koniec roku [2021], ale chaos na całym świecie w łańcuchu dostaw dotyka nas, podobnie jak wielu innych producentów samochodów” – wskazała firma. „Pomimo naszych przygotowań do zamawiania kluczowych części z dużym wyprzedzeniem, sytuacja znacznie się pogorszyła i ma teraz wpływ na coraz więcej części. Teraz nawet części towarowe, takie jak proste złącza do wiązki przewodów, stały się rzadkością i mają czas realizacji do 50 tygodni!”

Samochód ma zostać sklasyfikowany jako czterokołowiec, a to pozwoli na bardziej liberalne licencje. Microlino ma kosztować około 14 000 USD, więc będzie on mógł być dobrą alternatywą dla innych aut i skuterów elektrycznych o podobnym zasięgu.

„Długo oczekiwany konfigurator online jest już prawie gotowy i zostanie uruchomiony w lutym, a wkrótce potem nastąpią pierwsze jazdy testowe”. „Oprócz trzech odsłon Urban, Dolce i Competizione, które już zaprezentowaliśmy, wprowadzimy ekskluzywną limitowaną edycję pierwszych 500 Microlinos, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, zwaną Pioneer Series”. – dodała firma

Microlino nie będzie oferowany w Stanach Zjednoczonych. Firma chce się skupić głównie na rozwoju samochodu w Europie.

Photo: Microlino/Press Media

Podobne wpisy