|

Możliwy występ Kubicy w FP1 przed GP Hiszpanii

Standardowo szykuje się występ Roberta Kubicy w FP1 na torze w Barcelonie. Można sądzić tak po jednej z wypowiedzi naszego kierowcy.

Kontrakt pomiędzy zespołem Alfy Romeo a Orlenem jest tak skonstruowany, że daje kilka sesji treningowych Robertowi Kubicy w ciągu sezonu. Jak na razie Polak nie wystąpił jeszcze w oficjalnej sesji treningowej. Jak dotąd jeździł w testach przedsezonowych w Barcelonie i testach opon Pirelli na Imoli. W ten piątek będzie doskonała okazja, aby przejechać FP1.

Zdjęcie
Photo: Alfa Romeo F1/Twitter

Circuit de Catalunya to najlepszy tor w kalendarzu dla kierowców rezerwowych, aby mogli potestować bolid w FP1. Robert Kubica jako kierowca rezerwowy już w 2018 roku brał udział w FP1 w barwach Williamsa. Po sezonie w Williamsie kolejny raz wziął udział w FP1 w Hiszpanii w 2021 roku.

Robert Kubica w rozmowie z RMF FM wspominał, że jest możliwy występ w treningu F1 przed Le Mans: „Możliwe, że wezmę udział w treningu F1 jeszcze przed Le Mans.”

Przed Le Mans mamy GP Hiszpanii i GP Monaco, więc oczywistym jest, że Robert dostanie szansę w Barcelonie. Pozostało nam tylko czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji (środa-czwartek).

Kubica dobrze dogaduje się z bolidem Alfy na sezon 2022

Robert Kubica w rozmowie z Polskie Radio 24 chwalił bolid AR przygotowany na sezon 2022:

„Miałem okazję przetestować bolid i powiem szczerze, byłem zaskoczony […] Mamy nadzieję, że coraz częściej będziemy w punktach dwoma boildami, bo to jest bardzo ważne. W pierwszym roku bardzo ważny jest rozwój, ale mamy skuteczny plan. Już wprowadziliśmy modyfikacje, które okazały się dobrą drogą. To, co się dzieje w symulatorze, sprawdza się na torze. Jest ta korelacja, czyli to, co jest najważniejsze w Formule 1.

– Jeżeli chodzi o mnie, to ostatnio sobie myślałem, że jakbym miał taki bolid rok temu, albo dwa lata temu, to pewnie każdy wyścig kończyłbym w punktach. Szkoda, że tak nie było, takie jest życie […] Cieszę się, że dalej jestem częścią zespołu, jestem obecny w padoku – to jest dla mnie duży sukces. Oczywiście chciałbym dalej się ścigać, mieć szybszy bolid. Nie jest mi to dane na co dzień, ale rywalizuję w wyścigach długodystansowych WEC i na tym się koncentruje.

Photo: Alfa Romeo F1/Twitter

Podobne wpisy