Nissan Fairlady Z Proto na Tokyo Auto Salon 2022

Nissan podczas Tokyo Auto Salon zaprezentował model koncepcyjny Fairlady Z i pokazał jak klienci będą mogli skonfigurować swoją wersję.

Na Tokyo Auto Salon 2022 mogliśmy ujrzeć nowego Nissana Z, który zadebiutuje już w 2023 roku. Obok wersji Proto w kolorze żółtym, Japończycy przedstawili wersję niestandardową w kolorze pomarańczowym. Czarne akcenty widoczne na samochodzie, felgi siedmioramienne w stylu retro oraz napis Nissan Z na oponach, mają jeszcze bardziej nawiązywać do Datsuna 240Z.

Photo: Nissan/Press Media

Oprócz tego, samochód posiada dzieloną atrapę chłodnicy, nakładki na nadkola oraz przednią dokładkę i progi wykonane z włókna węglowego. Jak sam Nissan twierdzi, jest to uhonorowanie dziedzictwa modelu Z, ale również sprawdzenie zainteresowania klientów i fanów na potencjalne przyszłe oferty akcesoriów.

Nowy Nissan Z będzie napędzany 3-litrowym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 400 koni mechanicznych. Do wyboru będziemy mieli skrzynie biegów manualną sześciobiegową lub automatyczną dziewięciobiegową z kontrolą startu.

Nissan wyda 240 egzemplarzy nowego Z Proto w kolorze żółtym z czarnym dachem, brązowymi felgami oraz żółtymi zaciskami hamulcowymi. Japonia również otrzyma 240 egzemplarzy tych specjalnych edycji, a do jednej osoby trafi pomarańczowa niestandardowa wersja. Oprócz specyfikacji Proto, dostępne będą również dwie wersje: Sport i Performance

Photo: Nissan/Press Media

Nissan Z trafi do sprzedaży w USA już na wiosnę tego roku. Ceny Japońskiego samochodu zaczynać się będą od 40 000 USD.

Photo: Nissan/Press Media

Podobne wpisy