Nowa Skoda Superb – co o niej wiemy, zdjęcia szpiegowskie

Nowa Skoda Superb ma mieć premierę już tej jesieni. W związku z tym pojawia się coraz więcej informacji, zdjęć szpiegowskich, a także plotek na temat nowego modelu czeskiego producenta. Poniżej zebraliśmy kilka informacji, na które warto zwrócić uwagę.

Nowa Skoda Superb na platformie MQB. Co jeszcze wiemy?

Na ten moment możemy potwierdzić informację, że będzie powstawać na platformie MQB, którą będzie dzielić z innymi samochodami z koncernu VW. Silniki mają spełniać normę Euro7 i występować w odmianie hybrydowej oraz plug-in hybrid, przy czym jednostki spalinowe to wysokoprężne oraz benzynowe – informacje potwierdzone przez Skodę.

Z fotografii w Internecie wywnioskować możemy, że nowy model wciąż będzie oferowany w dwóch wersjach nadwozia – kombi oraz liftback. Również Superb miał urosnąć i w stosunku do nadchodzącego Volkswagena Passata ma być aż o 100 mm dłuższy rozstaw osi. Design jest skrupulatnie pilnowany, natomiast od razu rzucają się w oczy nowe światła LED, ostrzejsze przetłoczenia boczne, czy już charakterystyczny grill z przodu. Z tyłu natomiast widać duży spojler nad klapą bagażnika oraz nowe lampy LED.

Materiały Prasowe - Skoda
Materiały Prasowe - Skoda

Kilka podobieństw do Enyaqa

Z ciekawostek to na liście opcji ma się pojawić możliwość zainstalowania podświetlanej atrapy chłodnicy, tak jak to jest w modelu Enyaq. Kolejnym podobieństwem Superba do Enyaq ma być ekran w miejscu zegarów oraz wolnostojący wyświetlacz dotykowy systemu info-rozrywki. Pojazd ma być produkowany w słowackiej Bratysławie. Premiera jesienią 2023, także za kilka miesięcy dowiemy się, co z powyższych informacji potwierdzi producent. Dajcie znać, co sądzicie o nowym modelu Skody w komentarzach. Więcej zdjęć w poniższej galerii.

Zdjęcia szpiegowskie

Źródła zdjęć TUTAJ.

Fot. Materiały Prasowe - Skoda

Podobne wpisy