Kevin Magnussen: Nyck de Vries jest w rozpaczliwej sytuacji

Kevin Magnussen po wyścigu w Austrii powiedział, że Nyck de Vries znajduje się w rozpaczliwej sytuacji i wszelkimi możliwymi sposobami walczy o uratowanie swojego miejsca w zespole AlphaTauri

Holender w Austrii otrzymał łącznie 15 sekund kary. 10 sekund za przekraczanie limitów toru, a 5 za wypchnięcie z toru Kevina Magnussena. Ostatecznie Holender ukończył wyścig na 17. pozycji, dwa miejsca przed kolegą z zespołu — Yukim Tsunodą, ale obaj kierowcy zespołu Alpha Tauri nie spisali się na miarę oczekiwań.

Kevin Magnussen oraz Nyck de Vries w ostatnich wyścigach często ze sobą rywalizują, nie zawsze jest to czysta walka. W GP Austrii podczas restartu wyścigu, po zjeździe samochodu bezpieczeństwa, na zakręcie 4 doszło do starcia między kierowcą zespołu Haas, a kierowcą AlphaTauri. Nyck de Vries zepchnął Kevina Magnussena za tor, został za to ukarany 5s. kary.

Fot. MoneyGram Haas F1 Team (@HaasF1Team)/Twitter

Kevin Magnussen tak komentował to zdarzenie

Dostał karę, prawda? Więc wypchnął mnie za tor. Ale obecnie ściga się o swoją przyszłość, więc być może jest w rozpaczliwej sytuacji.

Nyck de Vries został poproszony po wyścigu o wypowiedź dotyczącą zdarzenia z kierowcą zespołu HAAS

Tak się składa, że się lubimy, jeśli chodzi o spotkania na torze.

Ścigamy się ostro, próbujemy znaleźć granice, czasami je przekraczamy, a czasami nie. I właśnie za to dostałem karę pięciu sekund.

Dla Magnussena również był to słaby weekend wyścigowy. Do wyścigu startował z alei serwisowej, ponieważ zadecydowali z zespołem, że dokonają zmian w ustawieniach bolidu do niedzielnego wyścigu. Rywalizację ukończył na 18. miejscu, czyli tuż za de Vriesem.

Nyck de Vries zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej. Razem z Loganem Sargeantem mają 0 punktów, ale Amerykanin znajduje się wyżej w klasyfikacji z powodu tego, że zajmował wyższe miejsce w wyścigach.

Wydaje się, że Nyck de Vries musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pozostać w zespole. Otrzymał nawet ultimatum od Helmuta Marko, który dał mu pięć wyścigów, w których ma pojechać szybko i bezbłędnie. W padoku przewijają się plotki, że na jego miejsce może wskoczyć junior Red Bulla — Liam Lawson.

Fot. Scuderia AlphaTauri (@AlphaTauriF1)/Twitter

Podobne wpisy