Nyck de Vries pojedzie w GP Włoch!

Nyck de Vries zadebiutuje w wyścigu F1 w GP Włoch zastępując chorego Alexa Albona w Williamsie. Czeka go ciężkie zadanie.

Nyck de Vries miał już swój udział w ten weekend. W pierwszej sesji treningowej wziął udział w pierwszym treningu w barwach Astona Martina. Holender przejechał 22 okrążenia i zajął 19 miejsce. Miejsce oddał mu Sebastian Vettel.

Na drugi dzień „przyszła” niespodziewana informacja o absencji Alexa Albona w dalszej części weekendu. Kierowca Williamsa niestety zachorował na zapalenia wyrostka robaczkowego.

Williams Racing może potwierdzić, że po złym samopoczuciu dziś rano i zasięgnięciu porady lekarskiej w FIA i lokalnym szpitalu, Alex Albon przechodzi obecnie leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego – czytamy w oświadczeniu Williamsa.

W związku z tym możemy potwierdzić, że rezerwowy kierowca zespołu Nyck de Vries pojedzie zamiast Alexa przez resztę weekendu Grand Prix Włoch. Alex jest w dobrym nastroju, a zespół życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

My również życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a będzie na to dużo czasu, bo kolejny wyścig będzie miał miejsce dopiero 30 września w Singapurze.

Nyck de Vries zadebiutuje w wyścigu F1

Nyck to kierowca, który ma duże doświadczenia w motorsporcie. W 2019 roku został mistrzem Formuły 2, a w 2021 mistrzem Formuły E. Zaliczył również starty w WEC. Jest kierowcą akademii Mercedesa, a według plotek jest przymierzany na fotel Nicholasa Latifiego na sezon 2023.

To będzie więc bardzo ważny weekend dla Holendra. Przede wszystkim zadebiutuje na gridzie F1, a po drugie może mieć on duży wpływ na jego przyszłość. Jeżeli pokona Nicholasa Latifiego na przestrzeni tego weekendu, to wszyscy powinniśmy sobie już wyciągnąć oczywiste wnioski.

Photo: Williams Racing

Podobne wpisy