Nyck de Vries wygrywa pierwszy wyścig sezonu

Nyck de Vries powtarza wyczyn sprzed roku i wygrywa pierwszy wyścig sezonu 2022. Stoffel Vandoorne i Jake Dennis uzupełniają podium. Antonio Giovinazzi na ostatnim miejscu. Miał momenty walki z Ticktumem. Ciężkie początki dla Włocha.

Dublet Mercedesa

Nyck de Vries wraz z Stoffelem Vandoorne zdobywają dublet w pierwszym wyścigu tego sezonu i wyśmienicie zaczynają ten rok. Stoffel stracił pierwszą pozycję z kwalifikacji, ale na szczęście dla zespołu dowiózł ze swoim partnerem dublet. Nyck po minięciu mety miał 0.6s przewagi nad Vandoorne i 8.8s na trzecim Dennisem! To pokazuje jaką mieli kontrolę przez cały wyścig.

Zdjęcie
Photo: ABB FIA Formula E World Championship/Twitter

André Lotterer – szło dobrze do czasu

Lotterer w kwalifikacjach zajął 4 miejsce i mógł walczyć o podium. Silnie po ten cel jechał. Po połowie wyścigu był na 3 miejscu, ale momentalnie spadło mu tempo. Spadło mu w takim stopniu, że w połowę wyścigu z 3 miejsca spadł na 13. Jego partner zespołowy Wehrlein zajął 11 miejsce i zabrakło mu jednej pozycji do punktu. Szkoda, ale okazję na 5 podium w historii Porsche w Formule E będzie jeszcze wiele.

Słaby wyścig DS-a

Wyścig dla francuskiej ekipy nie poszedł gładko. Już na pierwszym okrążeniu z wyścigu musiał się wycofać António Félix da Costa. Jego partner z zespołu – Vergne, zajął natomiast 8 miejsce i nie jest to dla nich dobry początek.

Pierwsze koty za płoty – Ciężkie początki dla antonio giovinazziego

Pierwsze chwile z nową serią dla Antonio Giovinazziego są bardzo ciężkie. W pierwszej sesji treningowej był dopiero na 20 pozycji na 22 kierowców. W FP2 poszło mu jeszcze gorzej, bo był ostatni. Na sesję kwalifikacyjną nikt nie przewidywał cudów. Antonio ponownie musiał zaakceptować, że jest na końcu tabeli. Startując z ostatniego miejsca na torze ulicznym zawsze utrudnia zadanie. Były kierowca F1 nie zdołał wiele uczynić i odratować, zajmując ostatnie miejsce na kierowców, którzy dojechali do mety – P20. Miał momenty walki z Ticktumem, ale to ostatecznie Brytyjczyk dojechał przed Włochem.

Mimo to nie krytykujmy od razu Antonio. Do zaaklimatyzowania się w nowej serii potrzeba czasu. Ta seria różni się znacząco od F1 i sama charakterystyka bolidów jest zupełnie inna. Widać nawet na transmisji, że samochody FE bardziej się ślizgają, nie można nimi tak naciskać w wolnych sekcjach. Są to samochody elektryczne, więc to też ma bardzo dużo do powiedzenia. Być może w połowie sezonu Giovinazzi załapię o co chodzi w tej rywalizacji i będzie się piął z wyścigu na wyścig w górę.

Wyniki

Pierwszą punktowana dziesiątkę zamyka Evans. Odpadli Rowland po walce z Frijnsem i António Félix da Costa. Bird uplasował się tuż za podium na P4. Partner zespołowy Antonio Giovinazziego zajął 15 miejsce.

Zdjęcie
Photo: ABB FIA Formula E World Championship/Twitter

Najszybsze okrążenie wykręcił Nick Cassidy osiągając czas: 1:09.207. Drugim najszybszym kierowcą był Robin Frijns: 1:09.431

Photo: Mercedes-EQ Formula E Team/Twitter

Podobne wpisy