Nyck de Vries zwolniony z AlphaTauri ze skutkiem natychmiastowym!

Stało się to, co wisiało w kuluarach padoku od kilku tygodni! Nyck de Vries żegna się z AlphąTauri już po dziesięciu weekendach wyścigowych. Od GP Węgier zastąpi go Daniel Ricciardo!

Od początku sezonu Nyck de Vries prezentował słabą formę, wyraźnie przegrywając ze swoim zespołowym partnerem, czyli Yukim Tsunodą. Jego najlepszą pozycją w tym sezonie było dwunaste miejsce zdobyte w Monako. Obecnie Holender jest na ostatnim miejscu w klasyfikacji kierowców. Jedyne punkty w F1 Holender zdobył w Williamsie w zeszłorocznym GP Włoch, kiedy zastępował Alexa Albona. Zajął wtedy dziewiąte miejsce. Holender jest mistrzem Formuły 2 z sezonu 2019 i mistrzem świata Formuły E z sezonu 2020/21.

Fot. Red Bull Content Pool

Jest to jednak o tyle zaskakujący ruch, iż mówiono, że de Vries zostanie zastąpiony w drugim zespole Red Bulla dopiero po przerwie wakacyjnej. Jednakże jego dyspozycja spowodowała, iż został zastąpiony już teraz.

Popularny Honey Badger jeździł dzisiaj na torze Silverstone w bolidzie RB19 Red Bulla podczas testów opon Pirelli na sezon 2024. Dla Australijczyka jest to powrót do Formuły 1 po pół roku przerwy. 34-letni mieszkaniec Perth reprezentował już barwy zespołu z Faenzy w sezonach 2012 i 2013, gdy zespół nazywał się jeszcze Toro Rosso. Jego ostatni sezon w F1 nie był udany, lecz w znajomym bolidzie może odnajdzie się lepiej.

Fot. Red Bull Content Pool

Jestem zaszczycony, że mogę przywitać Daniela z powrotem w zespole. Nie ma wątpliwości co do jego umiejętności i zna już wielu z nas, więc jego integracja będzie prosta i szybka. Zespół skorzysta także na jego doświadczeniu jako osmiokrotnego zwycięzcy GP Formuły 1. Chciałbym także podziękować Nyck’owi za jego wartościowy wkład do zespołu i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Tak zatrudnienie Ricciardo komentował szef zespołu AlphaTauri, Franz Tost. Sam zainteresowany, czyli Daniel Ricciardo był bardzo, ale to bardzo oszczędny w słowach.

Jestem podekscytowany powrotem na tor razem z rodziną Red Bulla!

Fot. Red Bull Content Pool

Podobne wpisy