Oferta Viaplay na pierwszy rok z F1

Viaplay przejęło prawa do transmisji F1 od sezonu 2023. Jak wygląda oferta nowego usługodawcy na sezon 2023?

Viaplay zakupiło pełne prawa do transmisji Formuły 1 w naszym kraju na trzy lata od sezonu 2023. Zakomunikowano to już w pierwszej połowie 2021 roku. Wiedzieliśmy więc, że sezon 2022 będzie ostatnim na kanałach Eleven Sports. Co najważniejsze – serwis Viaplay to Internetowa usługa, którą nabędziemy po zakupie miesięcznego/rocznego pakietu. Tak jak ma to miejsce np. w przypadku Netflixa, Prime Video czy F1TV.

Postaram się w tym wpisie nieco szerzej opisać działalność Viaplay na polskim rynku, jak wygląda ich oferta na sezon 2023 i porównać z F1TV. To wszystko – mam nadzieję – pomoże Wam w wyborze pomiędzy serwisem Viaplay a F1TV.

Oferta programowa

Serwis ten oferuje nam dosyć szeroki wybór wydarzeń sportowych. Z najważniejszych – obejrzymy wszystkie mecze Premier League, Bundesligi oraz Ligi Europy i Ligi Konferencji. W dodatku zobaczymy gale KSW, wszystkie mecze NHL czy mecze Professional Darts Corporation.

Fot: Viaplay

Skupiając się jeszcze na sporcie, to dostępnych jest wiele filmów dokumentalnych o postaciach sportu. Dostępne są 4 programy związane z Maxem Verstappenem takie jak: „Max’s Machine” czy „Verstappen – Lion Unleashed 2”. Znalazły się programy o piłkarzach jak np. o Haalandzie czy o brazylijskim Ronaldo. Oczywiście jest wiele filmów, seriali i programów niezwiązanych ze sportem, co sprawdzicie TUTAJ.

Pakiety

Pakiet miesięczny

Viaplay ma dostępne dwie opcje: opcję miesięczną i roczną. Skupiając się na tej pierwszej, to jest to standardowa subskrypcja, za którą użytkownicy płacą co miesiąc. Tutaj jednak musimy zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną informację. Jak czytamy na oficjalnej stronie Viaplay – do 28 lutego tego roku oferta miesięczna będzie wynosiła 34 zł/mies. Od 1 marca stawka ta WZROŚNIE do 55 zł/mies, co jest aż o 19 zł więcej!

Przypominam, że F1 startuje z pierwszym wyścigiem 5 marca, a więc kibice F1 specjalnie wykupując dostęp do swojej ulubionej dyscypliny będą już płacić po nowych stawkach. Zakładając, że wykupujemy ten pakiet od 1 marca, aby obejrzeć wszystkie wyścigi musimy płacić za niego przez 9 miesięcy. To daje nam kwotę blisko 500 zł, bo dokładnie 495 zł.

Viaplay na miesiąc
Pakiet roczny

Roczny abonament wynosi 528 zł, co przekłada się na kwotę 44 zł miesięcznie, czyli 11 zł mniej niż w pakiecie miesięcznym. Tutaj po zakupie pakietu mamy dostęp przez cały rok, a więc jakiekolwiek zmiany cen nas nie dotkną. Jednak jeżeli potrzebujemy Viaplay tylko dla F1, bardziej opłacalny jest dla nas pakiet miesięczny.

Tak jak wyżej podawałem, do obejrzenie wszystkich weekendów F1 potrzebujemy mieć dostęp do 9 miesięcy w serwisie, jeżeli zakupimy go 1 marca. Nie potrzeba więc abonamentu w grudniu, styczniu i lutym 2024, kiedy nie ma F1. Dlatego płacąc przez 9 miesięcy, kiedy rzeczywiście potrzebujemy dostępu, zaoszczędzimy 33 zł.

Dlatego jako potencjalni klienci musimy zastanowić się, czy potrzebujemy dostępu tylko dla Formuły 1, czy będziemy korzystać szerzej z oferty. Jest ona dosyć szeroka, co mogliście przeczytać wyżej.

Viaplay na rok

*Warto sprawdzić, czy nasi operatorzy komórkowi lub np. Canal+ nie mają w swojej ofercie pakietów zawierających dostęp do opisywanego serwisu. Często może być to korzystniejsze finansowo, a więc warto sprawdzić oferty u swoich operatorach.

**Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay krótko poinformował 21 grudnia na Twitterze, że nowa usługa pokaże również testy przedsezonowe w Bahrajnie. Jak na razie nie wiemy, jak będzie to dokładnie wyglądać, ale to również trzeba wziąć pod uwagę planując zakup dostępu do serwisu.

Przypominam – testy odbędą się 23-25 lutego, a więc byłaby potrzeba zakupienia serwisy już w lutym, co dokonamy jeszcze po starych stawkach – 34zł/mies.

Jak oglądać?

Wszystkie materiały dostępne w usłudze możemy oglądać na pięć sposobów:

  • TV – Smart TV: Samsung, LG, Sony, Philips, TCL;
  • Urządzenia streamingowe: Chromecast, Apple TV, Android TV, Nvidia Shield;
  • Komputery – poprzez przeglądarkę;
  • Urządzenia mobilne – poprzez aplikację;
  • Konsole do gier: Xbox One, PlayStation.

F1 w Viaplay

Od początku roku, kiedy serwis należący do Nordic Entertainment Group ma dostęp do F1, udostępnił już wiele programów związanych z tą serią. Viaplay powoli już ogłasza dziennikarzy, którzy będą pracować przy królowej motorsportu. Jak na razie wiemy, że nadal z nami pozostaną Mikołaj Sokół i Aldona Marciniak, a do F1 wróci Maciej Jermakow, wcześniej już związany z tym serwisem.

Podczas transmisji Viaplay w Polsce będzie można oglądać onboardy 3 kierowców. W Viaplay w sezonie 2023 transmitowane będą również Formuła 2 i Formuła 3. Czekać na nas mają takie atrakcje jak m.in.: dziennikarze komentujący z torów, a chcą to robić na wszystkich torach, studia w padoku oraz w Warszawie, a także wielu programów z analizami oraz opiniami. W dodatku cztery wyścigi rocznie będą dostępne bezpłatnie, co ma być formą zachęty potencjalnych klientów do wykupienia usług.

Oddzielny panel związany z królową motorsportu, gdzie mamy kalendarz, klasyfikacje, programy związane z F1 znajdziecie TUTAJ.

Viaplay a F1TV

F1TV to znane i lubiane w środowisku F1 miejsce do śledzenia serii na różne ciekawe sposoby. Mamy onboardy, live timing, różne dane statystyczne, programy poświęcone dla F1 i oczywiście wszystkie transmisje bez reklam na żywo lub z odtworzenia. Aplikacja oferuje również funkcje oglądania dwóch przekazów jednocześnie na żywo! Możemy śledzić F1, F2, F3, W Series i Porsche Supercup.

Z F1TV możemy korzystać za pomocą aplikacji na Apple TV, Amazon Fire TV oraz Google TV i na urządzeniach mobilnych. Niestety jeśli chodzi o Smart TV, to aplikacji F1TV nie ma na Android TV, dlatego wtedy pozostaje nam przesyłanie ekranu za pomocą Chromecast, czy za pomocą wejścia HDMI. Oczywiście na komputerach i laptopach używamy F1TV przez przeglądarkę.

Fot: F1TV

Koszty na 14 stycznia 2023 to:

  • pakiet miesięczny – 5.99€, czyli po obecnych kursach Euro (4.69) – 28 zł – 27 zł mniej, a więc jeden miesiąc w Viaplay, to dopłacając złotówkę dwa miesiące w F1TV;
  • pakiet roczny – 49.99€ – 234 zł za cały rok usług – to aż 294 zł mniej niż za roczny pakiet Viaplay. Jeżeli będziemy płacić tylko przez 9 miesięcy, kiedy jest F1, to F1TV jest tańsze o 231 zł.

Widać więc, że F1TV jest o wiele bardziej atrakcyjne finansowo, a w dodatku corocznie są promocje przed startem sezonu. Rok temu była to promocja o 20%! Dlatego też warto rozważyć wybranie oficjalnego serwisu F1, jeżeli oczywiście nie zależy nam na polskim komentarzu i innych usługach w Viaplay.

Fot: Viaplay

Podobne wpisy