Lewis Hamilton

[OFICJALNIE] Lewis Hamilton odchodzi z Mercedesa po sezonie 2024 i przechodzi do Ferrari na sezon 2025!

On to naprawdę zrobił! Mercedes-AMG Petronas F1 Team w porozumieniu z Lewisem Hamiltonem ogłosili dzisiaj, iż siedmiokrotny mistrz świata – Lewis Hamilton aktywował opcję rozwiązania kontraktu po sezonie 2024 Mistrzostw Świata Formuły 1 i od sezonu 2025 zostanie kierowcą Scuderii Ferrari!

Co w artykule?

Bieg wydarzeń

Jako pierwszy informację o tym, iż Lewis Hamilton może odejść z Mercedesa po sezonie 2024 i przejść do Ferrari na sezon 2025, podał Will Buxton wczoraj o godzinie 22:50. Dzisiaj przed południem i wczesnym popołudniem atmosferę zaczęli podgrzewać tacy dziennikarze jak Joe Saward, Chris Medland, a także Autosport.

W okolicach godziny 13 Sky Sports podało informację, że Lewis Hamilton na pewno od 2025 pojedzie dla Ferrari. O 15 w siedzibie Mercedesa odbyło się spotkanie, na którym Toto Wolff przekazał pracownikom zespołu informację, że Lewis Hamilton odejdzie z zespołu po sezonie 2024. Potem pojawiły się informacje, że oficjalna informacja pojawi się o godzinie 20.

Tak się stało! O godzinie 19:59 Mercedes wrzucił Tweeta z notką prasową, że Lewis Hamilton odejdzie z ich zespołu po dwunastu sezonach jazdy. O godzinie 20:11 Ferrari wrzuciło krótkie oświadczenie zespołu, które jest widoczne poniżej i poinformowało, iż Lewis Hamilton będzie kierowcą ich zespołu F1 od sezonu 2025 na wieloletnim kontrakcie.

Cytaty

Mercedes zapewnił nam wypowiedzi Toto Wolffa i głównego zainteresowanego – Lewisa Hamiltona

W kryteriach połączenia kierowcy z zespołem, nasza współpraca z Lewisem była najlepszą w historii Formuły 1 i możemy na nią spoglądać z dumą. Lewis zawsze będzie ważną częścią historii Mercedesa w motorsporcie. Jednakże, wiedzieliśmy, iż ta współpraca dobiegnie naturalnie końca i ten dzień nadszedł. Szanujemy decyzję Lewisa o szukaniu nowego wyzwania i nasze okazje na przyszłość są ekscytujące, ale obecnie mamy jeszcze jeden sezon i skupimy się w pełni na ściganiu w sezonie 2024

Toto Wolff

Przeżyłem wspaniałe jedenaście lat z zespołem i jestem bardzo dumny z tego, co razem osiągnęliśmy. Mercedes był częścią mojego życia od trzynastego roku życia. Jest to miejsce, gdzie dorastałem, dlatego ta decyzja była jedną z najtrudniejszych w moim życiu, ale moment, żeby podjąć taką decyzję jest odpowiedni i jestem podekscytowany na myśl o moim nowym wyzwaniu.

Zawsze będę wdzięczny za niesamowite wsparcie ze strony rodziny Mercedesa, a zwłaszcza Toto za jego przyjaźń oraz przywództwo i chcę skończyć to jak najlepiej. Zobowiązuję się do najlepszej formy w tym sezonie i spowodowanie tego, żeby mój ostatni sezon w Srebrnych Strzałach był zapamiętany.

Lewis Hamilton

Fot. Mercedes-AMG Petronas F1 Team

Podobne wpisy