Otmar Szafnauer oraz BWT odchodzą z Astona Martina

Po 12 latach pracy Aston Martin żegna swojego dotychczasowego szefa zespołu Otmara Szafnauera, nie jest to jednak jedyne pożegnanie, ponieważ z ekipy odchodzi również sponsor BWT. Co dalej czeka Amerykanina oraz zespół z Wielkiej Brytanii?

W środę równo o godzinie 12 na portalach społecznościowych Astona Martina pojawił się komunikat dotyczący odejścia Otmara Szafnauera. Dotychczasowy szef zespołu żegna się z nimi po 12 latach pracy. Od kilku tygodni spekulowało się, że Amerykanin może opuścić Astona, natomiast nie było to nic pewnego, ponieważ jesienią sam podkreślał, że ma kontrakt na 2022r. i nie chce odchodzić z zespołu.

W krótkim oświadczeniu prasowym Aston Martin dziękuje mu za 12 lat pracy i życzy powodzenia na dalszej drodze oraz informuje, że zespół będzie musiał poświęcić trochę czasu na wybór nowego szefa. Prawdopodobnie tą osobą może zostać Martin Whitmarsh, który to dołączył do ekipy w 2021r.

Losy Otmara Szafnauera nie są jeszcze nikomu znane, najwięcej mówi się o dołączeniu do francuskiego zespołu Alpine, gdzie aktualnie najważniejszą rolę pełnią Marcin Budkowski-dyrektor wykonawczy oraz David Brivio-dyrektor wyścigowy. Obydwaj panowie nie są jednak szefami zespołu, a zastępują razem Cyrila Abiteboula, który odszedł z zespołu na samym początku 2021r.

Alpine byłoby miejscem idealnym dla Otmara Szafnauera, ponieważ David Brivio chciałby powrócić do MotoGP, a nasz rodak Marcin Budkowski mógłby się skupić na stronie technicznej ekipy z Francji. Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach dowiemy się, gdzie i w jakiej roli będziemy mogli zobaczyć Otmara Szafnauera w nadchodzącym sezonie.

Oprócz odejścia Amerykanina z Astona Martina, z listy sponsorów zniknęło również logo firmy BWT, które od kilku lat było związane z zespołem, początkowo z Force India, a następnie z Racing Point jako sponsor tytularny.

Photo: skysport.com

Podobne wpisy