Piątkowe treningi przed GP Kanady

GP Kanady wraca po 3 latach od ostatniego wyścigu w 2019 roku. Zadaniem kierowców jest przypomnienie sobie nitki toru w Montrealu.

Po 3 latach przerwy możemy wreszcie śledzić kierowców na torze w Montrealu, który zapewnia bardzo ciekawe wydarzenia. Dla kierowców treningi będą bardzo ważne w celu przypomnienia sobie nitki toru. Zespoły zaś będą szukać właściwej konfiguracji bolidu na tym szybkim torze, na którym jest dużo wyprzedzeń.

Pierwsza sesja treningowa

Pierwsze jazdy na torze nazwanym na cześć kanadyjskiego kierowcy były spokojne i bezpieczne. Esteban Ocon miał przygodę ze swoim prawym przednim hamulcem, który się zablokował. Do ciekawych sytuacji podczas FP1 możemy jeszcze dodać otarcie bandy przez Yukiego Tsunodę.

Nareszcie mogliśmy przypomnieć sobie już tradycję na torze w Montrealu, czyli świszcze! Zwierzak tym razem był bardzo odważny, bo przebiegł pośród pędzących bolidów, więc wymusił pierwszeństwo. Wszystko to miało miejsce w pierwszym sektorze między drugim i trzecim zakrętem na dojeździe do szykany.

Wyniki FP1

Photo: F1/Twitter

Max Verstappen najszybszym kierowcą z czasem – 1:15.158. Drugi kierowca – Carlos Sainz – stracił do niego aż 0.2s, natomiast Alonso zakończył trening na P3. Charles Leclec na P5, a w pierwszej „dyszce” znalazły się jeszcze dwa Mercedesy, dwa Astony i Ricciardo. Alfa niżej w tabeli: P16 i P17.

Druga sesja treningowa

W drugiej sesji treningowej było dosyć sporo zamieszania jak na ten etap weekendu. Najpierw Vettel został wypuszczony z garażu tuż pod koła Magnussena w alei serwisowej, co może się skończyć karą.

Photo: F1/Twitter

Później Gasly wrócił na tor w niewłaściwy sposób, Gasly wrócił na tor w niewłaściwy sposób, a Vettel i Sainz mieli jechać zbyt wolno w alei serwisowej. Żeby było mało, to jeszcze Zhou przyblokował Ricciardo, a Vettel niewłaściwie wrócił na tor. To wszystko może się skończyć reprymendami, więc na pewno sędziowie będą działać przez tą noc.

Był również przez chwil VSC spowodowane przez leżącą puszkę na torze wyrzuconą z trybun, jednak przerwa w jeździe trwała chwilę. Valtteri Bottas miał również swoje duże problemy, bo nie mógł wyjechać na dłużej na tor w wyniku problemów z samochodem. Kolejny raz Valtteri nie może przejechać pełnego weekendu.

Wyniki FP2

Photo: F1/Twitter

Max Verstappen znów na P1, tym razem z czasem – 1:14.127. Za nim dwójka kierowców Ferrari: P2 Leclerc (0.081s) i Sainz na P3 (0.225s). Vettel wystrzelił w górę tabeli i zakończył trening na P4, choć może dostać reprymendy za kilka nagięć zasad. Valtteri Bottas z tylko 2 kółkami przez problemy z samochodem.

Photo: Aston Martin F1/Twitter

Podobne wpisy