Pierre Gasly jest gotowy zrobić krok naprzód

Dyrektor Sportowy Red Bulla, Jonathan Wheatley, przyznał, że Pierre Gasly jest gotowy, aby wrócić do zespołu z czołówki F1.

Jonathan Wheatley, powiedział, że zespół wyciągnął wnioski z ostatnich kilku lat, widząc jakie problemy mieli ich młodzi kierowcy.

Aktualnymi kierowcami Red Bulla są Sergio Perez i Max Verstappen. Meksykanin został zatrudniony na sezon 2021, po tym jak juniorzy z Torro Rosso/Alpha Tauri nie byli wstanie pomóc w walce o najwyższe lokaty seniorskiemu zespołowi. Pierre Gasly po gorszym czasie w Red Bullu został zdegradowany w 2019r. do juniorskiego zespołu, gdzie stał się tam wiodącą postacią. Natomiast Alex Albon, który stracił miejsce na rzecz Pereza, był tylko kierowcą rezerwowym Czerwonych Byków i jeździł w DTM. Taj jednak powraca do F1 po roku przerwy jako kierowca Williamsa.

Wheatley, przemawiając na Jack Threlfall Show, wyjaśnił, że Red Bull wiele się nauczył od Albona i Gasly’ego, jeśli chodzi o to, jak wspierać kierowców.

„Nauczyliśmy się wielu rzeczy od Alexa: nauczyliśmy się, jak powinniśmy wspierać młodszego kierowcę, gdy ma gorsze momenty” – powiedział.

„[Podobnie było] wcześniej z Pierre’em. Zobacz jaką Pierre odzyskał pewność siebie, gdy powrócił do mniejszego zespołu. Szczerze powiedziawszy, myślę, że Pierre jest już gotowy, aby zrobić krok naprzód.”

Jonathan Wheatley, przyznał, że kierowcy, którzy awansowali do seniorskiego zespołu mieli trochę nieszczęścia trafiając na Maxa Verstappena.

„[Alex] to fantastyczny kierowca, poważnie, naprawdę szybki kierowca. Ale trochę jak Pierre, bardzo trudno jest wejść do zespołu, gdy Twoim kolegą zespołowym jest Max Verstappen.”

„Max miał do czynienia z Danielem [Ricciardo], ale teraz widzimy, że Max jest kolejnym niezwykłym talentem. Natomiast Alex i jego poświęcenie oraz fakt, że nigdy nie pozwolił swoim emocjom go pokonać… Myślę, że to po prostu pokazuje odporność faceta.”

Na obecną chwilę, Red Bull zrezygnował z przyznawania awansów juniorom do seniorskiej ekipy. Są zadowoleni z duetu jaki tworzą Max Verstappen i Sergio Perez. W końcu mogą walczyć ponownie o mistrzostwo świata konstruktorów.

„Chcesz wygrać mistrzostwa świata konstruktorów, a nie tylko mistrzostwa świata kierowców. Potrzebujesz tam obu kierowców. Myślę, że to, co Checo wnosi do zespołu, to doświadczenie. Dzięki temu, stajemy się silniejsi”.

Photo: Getty Images

Podobne wpisy